Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Visa stawia na płatności w transporcie. Uruchamia program, który ma popularyzować transakcje zbliżeniowe w metrze i autobusach

Organizacja ogłosiła dzisiaj start programu Visa Global Transit Solutions. Projekt ma ułatwić wprowadzanie płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej

Zapewne wiecie, jakim sukcesem okazały się zmiany wprowadzone w zakresie transportu miejskiego w Londynie. Od kilku lat wchodząc np. do tamtejszego metra nie musicie kupować biletu. Wystarczy, że zbliżycie do kasownika swoją bezstykową kartę przed wejściem i wyjściem ze stacji, a system pobierze odpowiednią opłatę z Waszego konta. Rozwiązanie stało się tak popularne, że, jak twierdzi Shashi Verma z zarządzającej londyńskim transportem firmy TfL, kartami zbliżeniowymi i urządzeniami mobilnymi opłacane jest już ponad 40 proc. pojedynczych przejazdów londyńską komunikacją.

Przeczytajcie także: Nowy gadżet od Visy przygotowany przed zimowymi igrzyskami

Zdaniem Michaela Lemberga, szefa produktów Visy w Europie, reprezentowana przez niego firma odegrała ważną rolę w zmianach wprowadzonych w systemie opłat za przejazdy komunikacją w Londynie. Stąd pomysł na program Visa Global Transit Solutions. – Zdobytą w Londynie wiedzę i doświadczenie chcemy wykorzystać teraz, aby pomóc operatorom transportu publicznego na całym świecie w przejściu od gotówki i papierowych biletów do płatności zbliżeniowych – stwierdził przedstawiciel Visy.

Program obejmuje m.in. doradztwo. Zespół VGTS składa się z grupy centralnej w Londynie oraz lokalnych specjalistów w poszczególnych regionach świata, którzy będą wspierać wdrażanie płatności zbliżeniowych oraz udzielać porad i bieżącej pomocy. W Europie Środkowo-Wschodniej taką rolę pełni Maciej Mironiuk z warszawskiego biura Visa. Ponadto opracowano model transakcji w transporcie publicznym jako instrument zarządzania płatnościami zbliżeniowymi. W jego ramach operatorzy mogą oferować cały szereg elastycznych opłat, w tym taryfy stałe, odległościowe bądź czasowe, a także takie możliwości jak bilety ulgowe czy zwrot pieniędzy w przypadku opóźnień.

Przeczytajcie także: U wszystkich kurierów Poczty Polskiej można już płacić kartą lub Blikiem

Ponadto zespół Centrum Innowacji Visa będzie współpracował z przewoźnikami, firmami technologicznymi, fintechami i innymi podmiotami tworząc nowe rozwiązania do wykorzystania w podróży. Jak wynika z niedawnego raportu Visa "Cashless Cities", w płatnościach elektronicznych tkwi ogromny potencjał do redukcji kosztów związanych z dystrybucją i poborem opłat w transporcie publicznym. Średni koszt uzyskania jednego dolara amerykańskiego z opłat gotówkowych wynosi 14,5 centa, natomiast w przypadku metod cyfrowych spada on do poziomu 4,2 centa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies