Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Fintech, który staje się bankiem. Brytyjska Zopa dostała zgodę na działalność bankową

W przyszłym roku uruchomi innowacyjne produkty oszczędnościowe, zaoferuje karty kredytowe oraz platformę typu open banking

Jak informuje serwis Finextra, Zopa, firma specjalizująca się w obsłudze pożyczek społecznościowych, otrzymała licencję bankową na działalność w Wielkiej Brytanii. Władze spółki zapowiadają, że w przyszłym roku uruchomią innowacyjne produkty oszczędnościowe, zaoferują karty kredytowe oraz platformę typu open banking, która, jak zapewniają, pozwoli klientom wygodnie zarządzać swoimi finansami.
Przeczytajcie także: Wykorzystują słabość banków a potem same się nimi stają
Szefowie Zopy liczą na Brytyjczyków rozczarowanych tradycyjnymi bankami. Przytaczają badania brytyjskiego nadzoru, według których tylko 40 proc. pytanych ma zaufanie do sektora usług finansowych. Z badań własnych Zopy wynika, że ponad połowa Brytyjczyków nie uważa, że ich banki działają w najlepszym interesie klientów, a jedna trzecia nie czuje się w nich traktowana fair.

– Skoncentrujemy się na produktach bankowych wykorzystując innowacyjne technologie, uczciwość i przejrzystość oraz dobrej jakości obsługę klientów tak, aby ludzie poczuli, że dbamy o ich pieniądze – stwierdził prezes firmy Jaidev Janardana. Dodał, że celem jest uzyskanie przez jego spółkę silnej pozycji w bankowości detalicznej.
Przeczytajcie także: Revolut wystąpił o europejską licencję bankową
Zopa została założona w 2005 r. jako platforma specjalizuja się w obsłudze pożyczek społecznościowych P2P, czyli łącząca ludzi, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze z tymi, którzy chcą je pożyczyć. Obecnie jest jedną z trzech największych działających w Wielkiej Brytanii firm udostępniających tego typu pożyczki. Plany uruchomienia banku Zopa ogłosiła 2 lata temu i konsekwentnie je realizuje.

Firma nie jest pierwszym fintechem , który przekształca się w bank. W ubiegłym roku od szwedzkiego regulatora rynku licencję bankową otrzymała spółka Klarna specjalizująca się w obsłudze płatności online. O europejską licencję bankową ubiega się też Revolut.
Źródło: finextra.com
KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies