Redakcja zapowiada, że w każdym numerze tradycyjnie znajdzie się raport analizujący wybrany aspekt bankowości
Twórcy pisma podkreślają, że jego nowa, poszerzona tematycznie formuła nawiązuje do przedwojennej tradycji miesięcznika "Bank" założonego w 1933 r. Nadal ma być to periodyk głównie dla bankowców, ale także dla naukowców i studentów uczelni ekonomicznych oraz osób interesujących się zarządzaniem osobistymi finansami i pomnażaniem oszczędności.
W każdym numerze ma się znaleźć rozbudowany raport specjalny, szczegółowo omawiający wybraną tematykę np.
IT, bansassurance, obsługę gotówki, audyt i doradztwo, bezpieczeństwo, strategie
bankowości czy wierzytelności. Jednocześnie zmodyfikowany został cykl wydawniczy - z dotychczasowych jedenastu do dwunastu wydań w roku.
Nowy "Bank" ma być uzupełniony nie tylko o problematykę
bankowości spółdzielczej, ale także pisać będzie np. o sposobach finansowania inwestycji przez samorządy czy najnowszych unijnych przepisach. Redakcja chce też wspierać programy edukacji ekonomicznej.
Miesięcznik "Bank" istnieje od 1989 r. Zajmuje się głównie sprawami sektora bankowego i instytucji finansowych w Polsce oraz ogólnoekonomicznymi. Jego czytelnikami są przede wszystkim menedżerowie wyższego i średniego szczebla instytucji finansowych, specjaliści, eksperci finansowi i gospodarczy, a także kadra naukowa i studenci uczelni o profilu ekonomicznym.