Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
mSzafir – nowy wymiar elektronicznego podpisu 

Podpis mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie

mSzafir – kwalifikowany podpis elektroniczny, wykorzystujący technologię chmurową, umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych całkowicie cyfrowo, przy użyciu Internetu. Pozwala podpisywać dokumenty z wykorzystaniem dowolnego urządzenia: komputera, tabletu, smartfona, bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania czytnika, tokena czy kart kryptograficznych. Weryfikacja tożsamości użytkownika odbywa się zdalnie, przy pomocy bankowości elektronicznej.

Podpis mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie. – mSzafir wprowadza nową jakość w korzystaniu z kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wyeliminowanie konieczności stosowania karty kryptograficznej i czytnika na rzecz rozwiązań chmurowych sprawiło, że usługa jest całkowicie cyfrowa i udostępniana w pełni online – mówi Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR. Wirtualizacja usługi oznacza, że do podpisywania dokumentów wystarcza aktywne połączenie z internetem. Nowe rozwiązanie KIR zostało wpisane do rejestru dostawców usług zaufania Ministerstwa Cyfryzacji.

Dostarczany przez KIR e-podpis sprawdza się w większości sytuacji, które wymagają podpisania dokumentów, np. zamówień, umów lub aneksów, w dowolnej relacji - z bankiem, urzędem, przedsiębiorcą lub osobą fizyczną. Jest szczególnie przydatny dla osób pracujących zdalnie, ponieważ pozwala załatwiać wiele spraw bez wizyty w urzędzie czy firmie.

– W wielu dziedzinach gospodarki tryb pracy zdalnej staje się preferowaną opcją lub nawet standardem. Gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania, umożliwiające kompleksową elektronizację procesów administracyjnych i biznesowych. W tym kontekście mSzafir jest szczególnie korzystną opcją, wyróżniającą się dopasowaniem do oczekiwań rynku i gwarantującą bezpieczeństwo – podkreśla Elżbieta Włodarczyk. Na czas wymagający wdrożenia pracy zdalnej na niespotykaną wcześniej skalę i zgodnie z zasadą społecznej odpowiedzialności, KIR we współpracy z PKO Bankiem Polskim, udostępnił bezpłatnie wersję jednorazową podpisu, przeznaczoną do podpisania pojedynczego dokumentu. W ofercie firmy jest także wersja z długim terminem ważności – rocznym lub dwuletnim, z wybranym limitem podpisów, umożliwiająca podpisywanie wielu dokumentów.

Jak uzyskać i jak składać podpis kwalifikowany mSzafir?

mSzafir można uzyskać online i użyć do złożenia kwalifikowanego podpisu elektronicznego z wykorzystaniem dowolnego urządzenia, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Klienci KIR mają możliwość uzyskania jednorazowego podpisu mSzafir, służącego do podpisania pojedynczego dokumentu. Przed jego uzyskaniem użytkownik potwierdza swoją tożsamości korzystając z bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego i Inteligo. Wkrótce do usługi zostaną włączone kolejne banki. W przypadku mSzafir z długim terminem ważności, użytkownicy potwierdzą tożsamość na jeden z trzech sposobów: z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, przy użyciu standardowej wersji certyfikatu kwalifikowanego lub w wybranej placówce KIR.

mSzafir jest oferowany za pośrednictwem portalu www.mszafir.pl, na którym klienci mają dostęp do posiadanych certyfikatów, a także mogą składać podpisy elektroniczne i pobierać podpisane dokumenty. Do każdego podpisu dołączany jest znacznik czasu, zapewniający podpisanemu dokumentowi długotrwałą wartość dowodową. Za pomocą mSzafir można podpisywać pliki w formacie PDF.

Digitalizacja procesów biznesowych

KIR jako firma technologiczna oraz wyspecjalizowany podmiot infrastruktury sektora bankowego, aktywnie wspiera cyfryzację procesów w różnych obszarach gospodarki. Działając w roli huba usług wspólnych, opracowuje i dostarcza rozwiązania przeznaczone dla biznesu i administracji publicznej. KIR od lat świadczy usługi certyfikacji kluczy w ramach Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir. Pracuje również nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych na potrzeby branży finansowej, oferując m.in. zdalne potwierdzanie tożsamości mojeID, trwały nośnik z użyciem blockchain, rozwiązania z zakresu open banking oraz cybersecurity, a także wspierające procesy AML. KIR konsekwentnie stawia na jakość świadczonych usług i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies