Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Viafintech zostanie przejęty przez Paysafe. Oba podmioty mogą być znane polskim klientom

Viafintech to niemiecki fintech, który obsługuje wypłaty gotówki z kas sklepowych. Planuje start w Polsce

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma Paysafe poinformowała o przejęciu niemieckiego podmiotu Viafintech. Transakcja (nie sprecyzowano, o jakiej kwocie mowa) powinna być zamknięta w ciągu najbliższych miesięcy. Dla Paysafe ma to być szansa na zwiększenie wpływów na rynkach niemieckojęzycznych. Obie strony chcą też odnieść korzyści w związku z rozwojem nowych narzędzi płatniczych.

Przeczytajcie także: Bank Pekao wprowadzi usługę o nazwie PeoBuy

Na temat Viafintech mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w maju br., gdy okazało się, że firma zaoferuje swoje usługi w Polsce. Jej sztandarowe rozwiązanie określane jest mianem "mobilnego bankomatu" i przypomina znany w Polsce cashback. W tym przypadku klient nie potrzebuje jednak karty płatniczej, wystarczy aplikacja banku współpracującego z fintechem. Narzędzie pozwala generować kody kreskowe, z pomocą których można wpłacać i wypłacać gotówkę w sklepach albo opłacać rachunki.

Viafintech powstał przed dekadą, a jego siedziba znajduje się w Berlinie. Startup rozwinął się w krajach niemieckojęzycznych, ale też w Grecji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Wśród jego partnerów są: Rossmann, Billa, Carrefour Italy, Rewe czy Penny, a zatem rozbudowane sieci detaliczne. Narzędzie dostępne jest w około 20 tys. sklepów. To istotne w sytuacji, w której likwidowane są placówki banków czy bankomaty, a klienci wciąż potrzebują gotówki.

Przeczytajcie także: iTaxi przejmuje warszawskie MPT

Z kolei Paysafe działa na rynku od 25 lat i zatrudnia 3,4 tys. osób w kilkunastu biurach. Firma chwali się tym, że na jej platformę składa się 70 rodzajów płatności w ponad 40 walutach. Klient z Polski może kojarzyć markę Paysafecard. Karty te można kupić m.in. w Żabce i służą one do płatności elektronicznych w sieci. To rozwiązanie dla osób, które nie posiadają np. konta bankowego i karty płatniczej, albo chcą zachować anonimowość podczas zakupów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies