Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Verestro zamyka aplikację uPaid Wallet. Wspólnie z fintechem Quicko pracuje nad nową

Zamknięcie uPaid Wallet to m.in. efekt zmiany strategii spółki, która chce się specjalizować w dostarczaniu rozwiązań dla innych fintechów i banków

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, spółka Verestro (wcześniej uPaid) wycofuje aplikację mobilną uPaid Wallet. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Verestro. – uPaid Wallet kończy swój żywot 27 października. Zamknięcie tej aplikacji to także zamknięcie pewnego etapu naszej firmy, która chce skupiać się na rozwoju międzynarodowym i dostarczaniu rozwiązań płatniczych dla banków i innych fintechów – czytam w odpowiedzi na pytania cashless.pl o przyszłość portfela uPaid.

Przeczytajcie także: Verestro inwestuje w branży sportowej

uPaid Wallet to wielofunkcyjna aplikacja umożliwiająca m.in. płatności w internecie, przelewy z karty na kartę, transakcje inicjowane kodami QR czy przechowywanie paragonów. uPaid Wallet bazuje na szerszym rozwiązaniu Masterpass, oferowanym przez Mastercarda.

Verestro jest drugą w ostatnim czasie instytucją, która rezygnuje z Masterpassa. Wcześniej podobną decyzję ogłosił także Santander, o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w tekście Santander wycofuje z oferty portfel Masterpass.

Przeczytajcie także: Będzie polska konkurencja dla Fitbit Pay

Natomiast spółka Verestro podała przy okazji komunikatu w sprawie uPaid Wallet, że wspólnie z fintechem Quicko pracuje nad nową aplikacją mobilną dla klientów indywidualnych. Apka Quicko ma być multifunkcyjnym portfelem z płatnościami zbliżeniowymi, kodami QR, kartami płatniczymi różnego typu itd. – Aplikacja już jest prawie gotowa, aktualnie trwają testy – napisało biuro prasowe Verestro.

Fintechy Quicko i Verestro mają wspólnych udziałowców. Na temat aplikacji Quicko mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w ubiegłym roku. Prace nad programem nieco się przedłużają, bo wedle informacji z września 2020 r. apka miała być gotowa w I poł. bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies