Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
PayPal coraz mocniej angażuje się w rozwój cyfrowych walut. Badacze natrafili na informacje o PayPal Coin

Amerykańska firma już jesienią 2020 r. otworzyła się na rynek kryptowalut oraz chciała uczestniczyć w tworzeniu cyfrowej waluty Facebooka

PayPal sprawdza możliwość wprowadzenia na rynek własnego stablecoina – taką informację podał Bloomberg, a amerykański operator płatności nie zaprzeczył tym doniesieniom. Jeden z menedżerów firmy, Jose Fernandez da Ponte, przyznał, że pomysł jest analizowany, a jeśli zapadnie decyzja o podjęciu dalszych działań, to korporacja będzie w tej sprawie współpracować z regulatorami rynku.

Przeczytajcie także: Diners Club wstrzymuje wydawnictwo kart w Polsce

Stablecoin to waluta cyfrowa powiązana z bardziej tradycyjnymi aktywami – zlotem czy pieniądzem fiducjarnym, np. euro. Z medialnych doniesień wynika, że w przypadku PayPala taką funkcję miałby pełnić dolar amerykański. Zaletą stablecoina jest m.in. większa stabilność kursu w porównaniu z kryptowalutami takimi jak np. bitcoin.

Na ślad działań PayPala natrafił w aplikacji firmy programista Steve Moser. Ukryty kod wskazuje na rozwijanie projektu o nazwie PayPal Coin. Firma utrzymuje, że to pozostałości po wewnętrznym hackatonie, czyli wydarzeniu, w którym biorą udział np. informatycy, by rozwiązać jakiś problem, stworzyć nowy produkt, etc. Oznacza to, że na razie nie należy się przywiązywać do nazwy czy logo stablecoina.

Przeczytajcie także: Wirtualnej karty Pekao nie dodacie do Google Pay oraz Apple Pay

Jesienią 2020 roku PayPal poinformował, że otwiera się na kryptowaluty i umożliwi ich kupowanie, sprzedawanie oraz przechowywanie w cyfrowym portfelu. Firma mówiła wówczas o sporym zainteresowaniu tym rynkiem. Jednocześnie warto pamiętać, że korporacja ta znajdowała się w gronie podmiotów pracujących nad Librą – kryptowalutą tworzoną głównie przez Facebooka, przy początkowym wsparciu Visy, Mastercarda, Ubera czy firmy eBay. PayPal, podobnie jak wiele innych korporacji, szybko jednak wycofał się z tego projektu.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies