Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Polski fintech Verestro zaczyna biznes w Kenii. I liczy na dalszy rozwój w Afryce

Verestro chwali się, że działa już na kilkudziesięciu rynkach

Wywodzący się z Polski fintech Verestro poinformował o wejściu na rynek afrykański. Grupa bankowa Diamond Trust Bank (DTB) uruchomiła w Kenii aplikację z płatnościami NFC MDES od Verestro. MDES to platforma rozwijana przez Mastercarda, umożliwiająca płacenie i przyjmowanie płatności z pomocą urządzeń mobilnych.

Przeczytajcie także: PKO BP uruchamia skup hrywny

Verestro (jeszcze niedawno spółka znana była jako uPaid) uznaje tę współpracę za bardzo istotną, ponieważ DTB Group działa też w Burundi, Tanzanii oraz Ugandzie. Prezes fintechu, Krzysztof Drzyzga, przekonuje, że projekt otwiera również drzwi do innych państw kontynentu: Zambii, RPA, a także Nigerii. Drzyzga przypomina, że w Afryce dynamicznie rozwijają się rozwiązania mobilne, w tym płatności. Warto przypomnieć, że trzy najwyżej wyceniane afrykańskie startupy to fintechy.

Pod koniec kwietnia 2021 roku Verestro chwaliło się pierwszymi wdrożeniami na rynkach azjatyckich. Jeden z projektów dotyczył tokenizacji numerów rachunków dla banku RBL z Indii, a drugi płatności zbliżeniowych Shopee Pay dla platformy e-commerce w Tajlandii. Fintech z siedzibą w Warszawie działa już na blisko 30 rynkach, a większość jego przychodów generowana jest poza Polską.

Przeczytajcie także: NBP buduje nowy serwis informacyjny

Verestro działa od przeszło dekady i specjalizuje się w rozwijaniu, integracji i zarządzaniu interfejsów API dla banków i innych firm z sektora finansów. Latem 2020 roku udziałowcem w tym fintechu został Mastercard. Deklarowano wówczas, że amerykańska organizacja wesprze spółkę nie tylko finansowo – miała jej też zapewnić dostęp do swojej sieci partnerów. Niedawno fintech ogłosił, że dołączył do programu Mastercard Send, który umożliwia modernizację w zakresie przekazów pieniężnych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies