Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Rebranding Stocard zakończony. Aplikacja pozostanie darmowa, a Klarna wzbogaci ją o nowe funkcje

Szwedzki fintech z rynku płatności odroczonych kupił Stocard latem 2021 roku

Klarna poinformowała o zakończeniu rebrandingu marki Stocard, czyli dostawcy mobilnego portfela. Ta aplikacja pozwala gromadzić karty lojalnościowe, zbierać kupony rabatowe czy przeglądać ulotki i katalogi. Prace szwedzkiego fintechu nie ograniczą się do ujednolicenia wyglądu obu apek – w planach jest też opracowanie oferty produktowej, która wykorzysta potencjał tych podmiotów.

Przeczytajcie także: Santander w systemie mojeID

Aplikacja Stocard, z której korzystać ma 47 mln osób, w tym 1,5 mln w Polsce, pozostanie bezpłatna. Program dostępny na platformy iOS oraz Android pozwala zeskanować plastikową kartę np. sklepu czy restauracji i okazać ją w punkcie handlowym lub usługowym w postaci cyfrowej – na ekranie smartfona. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba mieć przy sobie portfela wypchanego tradycyjnymi kartami.

Szwedzki fintech kupił tę firmę latem 2021 roku i prawdopodobnie wydał na ten cel 113 mln euro. Strony przekonują, że apka Stocard wraz z postępującą integracją z rozwiązaniami Klarny będzie wzbogacana o nowe funkcje. Ten proces ma też przebiegać w drugą stronę i zespół Stocarda ma się podzielić wiedzą, która pozwoli dodać nowe narzędzia do portfolio Klarny. Pierwsze efekty tej wymiany mamy ponoć poznać niebawem. Warto dodać, że Stocard nie zerwał całkowicie z poprzednim wyglądem – nastąpiło raczej odświeżenie strony wizualnej. Logo czy kolorystyka nawiązują teraz w większym stopniu do brandu Klarny.

Przeczytajcie także: Oferta Wefoxa dostępna online

Lista firm przejętych przez Klarnę jest dłuższa, znaleźć można na niej także m.in. platformę zakupową Hero, porównywarkę cenową PriceRunner czy Inspirock – amerykańską firmę tworzącą narzędzia do planowania podróży. Szwedzki fintech przekonuje, że w ten sposób chce ułatwić swoim klientom (obecnie jest ich 147 mln) oszczędzanie pieniędzy i czasu. Dynamiczny rozwój spółki ma jednak swoją cenę: w 2021 roku Klarna odnotowała stratę sięgającą 750 mln dolarów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies