Docelowo to z tej strony klienci byłego Getinu będą logować się na swoje rachunki. Na razie robią to za pośrednictwem dotychczasowego serwisu
VeloBank, powstały w wyniku tzw. przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku, ma już własną stronę internetową. Na razie jednak pod adresem velobank.pl znajdziecie tylko najważniejsze informacje dotyczące trwającego procesu restrukturyzacyjnego. Znajduje się tam także instrukcja dla klientów, by na swoje rachunki logowali się jak do tej pory, a więc przez witryny byłego Getin Noble Banku.
– Strona velobank.pl będzie docelową stroną naszej instytucji dopiero po zakończeniu procesu rebrandingu. O jego szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie – powiedział serwisowi cashless.pl Artur Newecki, rzecznik prasowy nowego podmiotu.
Co ciekawe polski VeloBank to niejedyna instytucja o takiej nazwie. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje Velo Bank, który jest marką należącą do tamtejszego East West Banku. Z opisu na stronie internetowej amerykańskiego Velo Banku wynika, że pod tą nazwą oferowane są nowoczesne usługi finansowe dla studentów z zagranicy podejmujących naukę w USA.
Polski VeloBank to instytucja, do której przeniesiono biznes byłego Getin Noble Banku. To efekt tzw. przymusowej restrukturyzacji, przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a wynikającej z trudnej sytuacji finansowej instytucji. Właścicielem nowego podmiotu, do którego przeniesiono większość produktów obsługiwanych przez Getin (z wyjątkiem walutowych kredytów hipotecznych), oprócz BFG jest System Ochrony Banków Komercyjnych, powołany przez największe banki działające na polskim rynku.
Na czele VeloBanku stanął Adam Marciniak, ostatnio członek zarządu CCC a wcześniej wiceprezes PKO BP. W dzisiejszych wywiadach w mediach papierowych opowiada o najbliższych planach. VeloBank w ciągu najbliższych kilku tygodni chce przygotować nową strategię. Będzie ona opierać się na wzroście w segmentach, w których Getin był mocny, a więc np. w kredytach konsumenckich. Marciniak liczy, że w przyszłym roku VeloBank będzie w stanie wygenerować kilkaset milionów złotych zysku, dzięki czemu wzmocni się kapitałowo i przygotuje do znalezienia inwestora.