Instytucja oferuje zatrudnienie w Warszawie, ale specjaliści ds. nowych technologii są też potrzebni w Poznaniu i Wrocławiu
Santander otworzył centra technologii w Maladze i Warszawie – łącznie mają one zatrudniać 1,4 tys. specjalistów, w tym naukowców, matematyków i inżynierów, którzy pomogą w transformacji banku, zarówno tej cyfrowej, jak i biznesowej.
Bank ma już podobne centra m.in. w Bilbao, Walencji i Valladolid, ale uruchamia kolejne, by zintensyfikować swoje działania. Jeszcze w 2020 roku instytucja utworzyła program BeTech! with Santander, w ramach którego chce zatrudnić tysiąc ekspertów z zakresu IT w Hiszpanii i 3 tys. na całym świecie. W efekcie Santander ma się stać nowoczesną platformą usług finansowych.
Niedawno Santander uruchomił stronę internetową betechwithsantander.com, na której dostępne są wszystkie aktualne oferty pracy, a wiele z nich dotyczy wspomnianych dwóch nowych centrów technologi. Pracownicy poszukiwani są też we Wrocławiu i Poznaniu. Obecnie bank poszukuje 750 specjalistów w dziedzinach przetwarzania w chmurze, big data, sieci, bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji czy interfejsów programowania aplikacji. Początkowo będą oni wspierać jednostkę Santander Corporate & Investment Banking.
W 2019 roku Santander ogłosił, że w ciągu najbliższych czterech lat zainwestuje 20 miliardów euro w cyfryzację i technologię. Bank zapewnia, że przeniósł już 90 proc. swojej infrastruktury do chmury. Grupa ogłosiła niedawno, że uruchomi własne konfigurowalne oprogramowanie Gravity na potrzeby cyfryzacji podstawowej działalności bankowej. Firma deklaruje też, że odsetek klientów banku korzystających z cyfrowych metod kontaktu przekroczył już próg 50 proc., a 56 proc. całkowitej sprzedaży odbywa się poprzez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej.