Dołączcie do kilku tysięcy czytelników cashless.pl, którzy zagłosowali już w naszym plebiscycie i wybierzcie zdobywców tytułu Cashless Pay 2022
Bank Pekao zaprezentował swoją kartę Mastercard Unique pod koniec października ub. roku. Zdaniem banku jest to pierwsza karta na świecie, która łączy funkcję płatniczą z certyfikatem NFT, pozwalającym tokenizować sztukę. Ponadto grafikę karty stanowi fragment dzieła stworzonego przez artystę – Rafała Bujnowskiego. Obraz podzielono na 440 elementów, a każdy z nich znalazł się na innej karcie, wydanej w limitowanym nakładzie.
Dzięki temu po upływie ważności karty właścicielowi pozostanie nie kawałek bezużytecznego plastiku, a wartościowy fragment dzieła sztuki, z certyfikatem zabezpieczonym blockchainem. Co ciekawe karta Pekao Unique jest też jedną z niewielu na świecie, na której awersie nie ma logo organizacji płatniczej. Te umieszczono na rewersie.
Karta przeznaczona została dla wybranych klientów bankowości prywatnej Pekao. Aby się o nią ubiegać, trzeba posiadać co najmniej 10 mln zł aktywów. Jeśli ma się takie pieniądze, oprócz praw do fragmentu obrazu znanego artysty, multimilioner uzyskuje także benefity tradycyjnie związane z użytkowaniem karty Mastercard World Elite. Otrzyma między innymi bogaty pakiet ubezpieczeniowy, opiekę osobistego asystenta concierge oraz bezpłatny dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach.
Pekao Unique to jedna z ośmiu kandydatek do tytułu Najciekawsza karta płatnicza roku w plebiscycie Cashless Pay 2022. O tytuł ten konkuruje z pierwszą w historii banku BPS kartą pionową, ING Kartą dla graczy, mBank Pol’and’Rock, Provident Smart Kartą, Revolut mieniącą się, SGB Kartą dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawimy szczegółowo pozostałe kandydatki.
Najciekawsza karta płatnicza roku to jedna z dwóch kategorii w tegorocznym plebiscycie Cashless Pay. Druga to Najciekawszy projekt płatniczy. Do tego tytułu kandydują: biometria behawioralna w kartach mBanku, eTerminal ING, PayEye 2.0, płatności Blik na kasie fiskalnej Paytel, Blik Płacę później, PKO Płacę później, Rebell Pay oraz Visa Mobile.
W plebiscycie Cashless Pay 2022 zagłosować mogą wszyscy czytelnicy cashless.pl, wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj lub kliknąć poniższy baner. Na osoby, które zdecydują się uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze. Na Wasze głosy czekamy do najbliższej niedzieli, do godz. 14. Dołączcie do kilku tysięcy czytelników cashless.pl, którzy zagłosowali już w naszym plebiscycie.
W poprzednich edycjach Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego Cashless Breakfast, który odbędzie się 31 stycznia. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę polskich płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej.
Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama polskich płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać na stronie cashless.pl. Partnerami wspierającymi cały projekt Cashless Pay 2022 zostali: operator serwisu Przelewy24 oraz fundacja Polska Bezgotówkowa.