Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Startup Salv uruchomi polski oddział. Firma zajmuje się zwalczaniem przestępczości finansowej

Wywodzący się z Estonii podmiot miał do tej pory pomóc w wykryciu 6 tys. podejrzanych transakcji

Estoński startup Salv, umożliwiający zwalczanie przestępczości finansowej, pozyskał od inwestorów 4 mln euro (niespełna 19 mln zł). Pieniądze te mają być przeznaczone m.in. na uruchomienie polskiego oddziału firmy. W Warszawie zatrudni specjalistów, którzy będą wspierać instytucje z Polski, ale też całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Przeczytajcie także: KNF reaguje na komunikat Binance Poland

Wywodząca się z Estonii firma tworzy platformę Salv Bridge, dzięki której instytucje mogą wspólnie przeciwdziałać, monitorować i rozwiązywać sprawy z obszaru fraudów płatniczych, prania brudnych pieniędzy, a także omijania sankcji. Oprogramowanie potrafi nie tylko przetwarzać duże ilości danych w czasie rzeczywistym, ale też dostosowywać się do nowych zagrożeń.

Firma deklaruje, że do jej sieci należy obecnie 21 instytucji finansowych z całej Europy. Z pomocą tego narzędzia wykryły i rozwiązały one ponad 6 tys. spraw podejrzanych transakcji, dzięki czemu na konta przestępców nie trafiło ponad 6 mln euro.

Przeczytajcie także: Liczba kart na polskim rynku przekroczyła 44 mln

Startup założyli Taavi Tamkivi, Jeff McClelland oraz Sergei Rumjantsev, którzy doświadczenie zdobywali m.in. w firmach Wise oraz Skype i wcześniej zajmowali się już zwalczaniem przestępstw finansowych. Pieniądze na rozwój pochodzą zarówno od dotychczasowych, jak i nowych inwestorów. Rundzie przewodziły polsko-amerykański fundusz ffVC Tech&Gaming oraz niemiecki G+D Ventures.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies