Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Czym jest linia kredytowa? Jak ten produkt może pomóc w rozwijaniu biznesu? Poradnik

Prowadząc własny biznes nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich firmowych wydatków. Niejednokrotnie przychodzi ci do głowy pomysł, który wymaga nakładów finansowych, a ty ich akurat nie posiadasz. W kłopoty mogą cię wpędzić także wystawione faktury, których termin płatności minął, a wciąż nie otrzymałeś za nie zapłaty. Na dalsze funkcjonowanie firmy potrzebujesz dodatkowych środków. Warto zastanowić się nad otwarciem linii kredytowej w rachunku bieżącym firmy, by w razie konieczności posiadać dostępne środki, które możesz przeznaczyć zarówno na bieżące funkcjonowanie firmy, jak i jej rozwój

Linia kredytowa to produkt bankowy, który pozwala na finansowanie działalności firmy z udostępnionego przez bank limitu środków. Ustalany jest on indywidualnie w zawieranej umowie i jest uzależniony od posiadanej przez firmę zdolności kredytowej, a także od dotychczasowych wpływów na rachunek. Klient ma pełną dowolność w korzystaniu z limitu udostępnionego przez bank. Każdy wpływ na rachunek zmniejsza wielkość zadłużenia, a tym samym wysokość odsetek, które naliczane są od wielkości zadłużenia.

Linia kredytowa – poznaj korzyści wynikające z jej posiadania:

  1. Niskie oprocentowanie. Linie kredytowe są najczęściej oprocentowane znacznie korzystniej niż tradycyjne kredyty, co bez wątpienia jest istotne z perspektywy dbałości o koszty prowadzenia własnego biznesu. Atrakcyjną linię kredytową oferuje np. Toyota Bank – odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty.
  2. Minimum formalności i szybka decyzja kredytowa. Wymagane przez bank dokumenty są uzależnione od formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Przyznanie limitu poprzedzone jest złożeniem przez klienta wniosku o linię kredytową, a bank bada zdolność kredytową firmy. Z wnioskiem o limit można wystąpić z reguły po 3 miesiącach od otwarcia rachunku bankowego. Decyzja kredytowa podejmowana jest szybko, a pod uwagę brane są także obroty na rachunku. Bank może także prosić o historię rachunku z poprzedniego banku.
  3. Środki na dowolny cel. Udostępnione przez bank w formie limitu kredytowego środki można wykorzystywać na dowolne cele. Nowy sprzęt komputerowy, spłata zobowiązań lub zakup np. elementów wyposażenia mających wpływ na innowacyjność firmy to tylko jedne z wielu możliwości wykorzystania uzyskanych z linii odnawialnej środków. Można je także przeznaczyć na bieżącą działalność firmy w trudnym okresie.
  4. Korzystaj ze środków przez 12 miesięcy. Umowa korzystania z limitu kredytowego zazwyczaj podpisywana jest na 12 miesięcy i przedłuża się ją automatycznie na kolejny okres, pod warunkiem, że klient nie łamie postanowień umowy oraz regulaminu, a bank uzna go za rzetelnego kredytobiorcę. Jednym z warunków przedłużenia umowy jest dokonywanie regularnych miesięcznych wpływów na rachunek. W trakcie okresu, na jaki został przyznany limit kredytowy, firma może wielokrotnie wykorzystywać i spłacać przyznany kredyt.
  5. Elastyczna forma spłaty zadłużenia. W umowie jest zapis, że klient zobowiązany jest co miesiąc do spłaty kwoty minimalnej. Istotne jest to, że odsetki naliczane są jedynie od kwoty wykorzystanego limitu. Takie rozwiązanie sprawia, że firma spłaca swoje zobowiązania zgodnie ze swoimi możliwościami.

Limit kredytowy – wsparcie dla przedsiębiorców.

Limit kredytowy to wygodne rozwiązanie, które bez wątpienia zadowoli wielu przedsiębiorców. Możliwość korzystania ze środków w dowolnym czasie i przeznaczanie ci na dowolne cele ułatwi prowadzenie biznesu. Niejednokrotnie dodatkowe środki wspierają firmę w rozwoju lub we wprowadzaniu innowacyjności. Wielu przedsiębiorców traktuje tę formę kredytowania również jako pieniądze na tzw. wszelki wypadek. Możliwość skorzystania z dodatkowych środków w kryzysowej sytuacji daje poczucie bezpieczeństwa wielu właścicielom firm. Warto zwrócić uwagę na fakt, że banki proponują także opiekę Indywidualnego Doradcy Biznesowego.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KREDYTY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies