Usługa oferowana przez Google staje się najbardziej dostępną formą płatności mobilnych na polskim rynku
Jeden z czytelników Cashless doniósł, iż w dokumentach regulacyjnych Banku Śląskiego znajdują się już zapisy dotyczące Android Pay. Powiązał to z zapowiadaną na najbliższy weekend przerwą techniczną w ING i wysnuł wniosek, że być może już po niedzieli bank udostępni klientom Android Pay. Wygląda jednak na to, że choć wdrożenie rzeczywiście jest blisko, to nie nastąpi jeszcze w ciągu najbliższych dni.
Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanej mi wczoraj przez biuro prasowe ING. Powiedziano mi, że prace nad Android Pay są zaawansowane, ale konkretnego terminu udostępnienia usługi wszystkim zainteresowanym klientom jeszcze nie ma. Podtrzymano deklarację, że nastąpi to w I kw. 2018 r. Wcześniej bank zapowiadał, że Android Pay pojawi się w jego ofercie do końca ubiegłego roku lecz termin uległ przesunięciu na początek bieżącego roku.
Natomiast zanim Android Pay pojawi się w ofercie ING, dostęp do tych płatności dostaną zapewne klienci Citi Handlowego. Bank planował debiut tego rozwiązania na IV kwartał 2017 roku i technicznie jest do niego gotowy. Ze względów na święta przełożył go na początek 2018 roku. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.
Tymczasem tuż przed sylwestrową zabawą do płatności Google’a dostęp dostali klienci Plusa a parę tygodni wcześniej – BGŻ BNP Paribas. Wychodzi więc na to, że Android Pay staje się powoli najłatwiej dostępnym rozwiązaniem służącym do zbliżeniowych płatności mobilnych. Przypomnę, że oprócz wymienionych tu banków oferują je także: Alior, BZ WBK, Euro Bank, Getin, mBank, Nest, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Bankowe a także wydawcy kart przedpłaconych Edenred i Sodexo. Nad udostępnieniem Android Pay pracuje także SGB, któremu pomaga w tym spółka First Data Polcard. To łącznie 15 instytucji. Konkurencyjne HCE dostępne bezpośrednio w aplikacji bankowej oferuje 12 banków.