Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Apple Pay w Polsce nie z bankami tylko Blikiem? Sensacyjne doniesienia Rzeczpospolitej

Gazeta pisze, że Amerykanie chcąc szerokiego wdrożenia swojej usługi w Polsce wolą dogadać się ze spółką PSP niż z wszystkimi bankami po kolei

Dzisiejsza Rzeczpospolita donosi, iż amerykański producent smartfonów Apple rozpoczął rozmowy z Polskim Standardem Płatności na temat możliwości udostępnienia w Polsce płatności Apple Pay za pośrednictwem Blika. Przypomnę, że zarządzany przez PSP system oferowany jest przez banki posiadające ok. 70 proc. polskiego rynku. Ma to być ważna wartość z punktu widzenia Amerykanów, którzy chcieliby szerokiego wdrożenia swojej usługi w Polsce.

Przeczytajcie także: Apple Pay wreszcie w Polsce

Rzeczpospolita podkreśla, że jej informacje są nieoficjalne, a żadna z zainteresowanych stron nie chce ich potwierdzić ani zdementować. Nie wiadomo więc, na jakim etapie są negocjacje oraz kiedy mogłyby się zakończyć. Gazeta podejrzewa zatem, że wstrzemięźliwość w komentowaniu sprawy wynika z podpisanych przez przedstawicieli instytucji klauzul o poufności i wysokich kar za złamanie ciszy informacyjnej.

Przeczytajcie także: mBank uruchamia wypłaty gotówki zbliżeniowo

Natomiast z informacji Cashless wynika, że na początku grudnia ubiegłego roku propozycję wprowadzenia Apple Pay w Polsce dostały banki, które wdrożyły usługę tokenizacji kart Mastercarda i Visy. Usługa ta umożliwia łatwe i bezpieczne powiązanie kart z aplikacją mobilną. Rozmowy podjęło pięć instytucji, w tym Alior, BZ WBK i mBank. Negocjacje mają trwać i dotyczyć przede wszystkim kwestii finansowych. Pomagać w nich mają organizacje płatnicze, szczególnie Mastercard. Wedle informacji Cashless realnym terminem wdrożenia Apple Pay w bankach z Polski ma być II kw. bieżącego roku.

Źródło: Rzeczpospolita, str. A23

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: APPLE PAY, BLIK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies