Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Polska Bezgotówkowa chwali się udanym startem terminalizacji: podpisano już 500 umów z akceptantami

W ramach programu w ciągu kilku najbliższych lat zainstalowanych ma zostać ponad pół miliona urządzeń POS

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej fundacja Polska Bezgotówkowa przedstawiła zasady uruchomionego właśnie programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. Jak powiedział wiceprezes fundacji Zbigniew Wiśniewski, w ramach projektu oferowane są przez rok bezpłatne terminale płatnicze. Po tym czasie uczestnicy programu mają płacić za korzystanie z usług operatora terminali płatniczych na zasadach komercyjnych, znanych już w momencie przystępowania do programu. Więcej na temat warunków uczestnictwa w programie możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Oto szczegóły programu Polski Bezgotówkowej

Są już pierwsi beneficjanci programu. Podczas konferencji zaprezentowano film z udziałem przedsiębiorcy, który przystąpił do projektu. To właściciel punktu handlowego na bazarze, na warszawskim Gocławiu. Film ten możecie znaleźć tutaj. Jak powiedzieli przedstawiciele fundacji, do dziś podpisano już 500 umów z firmami zainteresowanymi korzystaniem z bezpłatnego terminala płatniczego. Zdaniem wiceprezesa fundacji Pawła Widawskiego realizacja programu może pozwolić na zainstalowanie około pół miliona nowych urządzeń POS w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

W dzisiejszej konferencji wziął udział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński. Jak powiedział, obecnie Polacy mają w kieszeniach, szufladach i pod poduszkami ok. 190 mld zł gotówki. – Pieniądze te nie pracują. Gdyby udało się je zainwestować, moglibyśmy spodziewać się przyspieszenia wzrostu rozwoju gospodarczego o 1 pkt. proc. Nie stanie się to bez rozwoju obrotu bezgotówkowego. Dziś wielu przedsiębiorców nie akceptuje płatności elektronicznych przez niewiedzę. Program fundacji pozwoli tę barierę wyeliminować – powiedział Tadeusz Kościński.

Przeczytajcie także: Jest nowa strona Polski Bezgotówkowej

Natomiast Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich dodał, że działalność Polski Bezgotówkowej to odpowiedź na prośby środowiska bankowego, które od lat starało się bezskutecznie o przyjęcie programu rozwoju obrotu bezgotówkowego. – Przez lata to się nie udawało. Cieszę się, że w resorcie przedsiębiorczości znalazły się osoby, które pomogły to zrobić teraz – powiedział prezes ZBP.

Do dziś do programu instalacji bezpłatnych terminali przystąpiło sześć instytucji, a więc eCard, eService, First Data Polcard, ING, PayTel i PKO BP. Kolejni, w tym Elavon i IT Card, mają podpisać umowy z fundacją. W ramach kooperacji z firmami IT Card i First Data terminale oferować będą także banki spółdzielcze z grup BPS i SGB.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies