Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bank spółdzielczy też może mieć kantor internetowy. Ciekawe wdrożenie w Zatorze

Spółdzielcy poszli w ślady Poczty Polskiej i zaproponowali klientom gotowe rozwiązanie dostarczone przez twórców Rkantora

Bank Spółdzielczy w Zatorze w województwie małopolskim jest drugą instytucją finansową w Polsce, która zaoferowała swoim klientom kantor internetowy przygotowany przez twórców Rkantoru. Rozwiązanie typu white label wcześniej spotkało się z zainteresowaniem Poczty Polskiej, która wprowadziła je w ubiegłym roku.

Przeczytajcie także: BZ WBK uruchomił ukraińską stronę

Aby skorzystać z kantoru zatorskiego banku, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny poprzez baner znajdujący się w serwisie informacyjnym BS Zator. Rejestracja jest darmowa, a z kantoru mogą skorzystać wszyscy klienci banku – zarówno indywidualni, jak i firmowi. Mają oni dostęp do pełnej oferty, z której korzystają klienci Rkantor.com. W jej skład wchodzi m.in. 19 darmowych kont walutowych, w tym w euro, dolarach, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich, darmowe przelewy walutowe i złotowe księgowane w 15 min. do 15 największych polskich banków, przelewy zagraniczne do 245 państw w stałych stawkach od 1 euro do max. 15 zł.

Tomasz Mikoda, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.com, deklaruje, że zatorski bank spółdzielczy nie jest ostatnią instytucją, która wykorzysta rozwiązania white label. – Nasz kantor online to unikatowe rozwiązania z branży fintech, dzięki któremu możliwa jest błyskawiczna wymiana walut i wysyłka środków do dowolnego miejsca na świecie przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa – mówi przedstawiciel RS.

Przeczytajcie także: Wiele uwag do Polish API

Coraz większe zapotrzebowanie podmiotów biznesowych na usługę wymiany walut online wiąże się m.in. ze wzrostem zatrudnienia i wynagrodzeń imigrantów w Polsce. Według danych NBP tylko w III kwartale 2017 roku wynagrodzenia zatrudnionych krótkookresowo w Polsce cudzoziemców wyniosły 5,7 mld złotych – to wzrost o prawie 46 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2016 r. W III kwartale 2017 r. imigranci wysłali za granicę 3,5 mld zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies