Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Był już program cashless i paperless. Teraz będzie stampless. Rząd chce pozbyć się pieczątek z gospodarki

W ciągu najbliższego roku z ok. 170 ustaw i rozporządzeń zniknąć mają wymagania stosowania różnego rodzaju pieczątek i pieczęci

Do lipca 2019 roku zmienionych ma być prawie 170 różnego rodzaju aktów prawnych. Z wszystkich zniknąć ma wymóg stosowania przez obywateli i przedsiębiorstwa pieczątek. Tak przynajmniej zakłada przyjęty właśnie przez Radę Ministrów dokument, o którym na swojej stronie internetowej pisze Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Przeczytajcie także: Zmiany w terminalizacji urzędów

Jak tłumaczy resort, obecnie brak właściwej pieczątki na składanym dokumencie może przyczyniać się do przedłużenia rozpatrywania sprawy a w skrajnych przypadkach do odmowy przyjęcia wniosku. Tymczasem w wielu wypadkach wymaganie użycia pieczęci stanowi zbędny formalizm i jest barierą w elektronizacji procedur. Istotą planowanych zmian jest więc umożliwienie wyboru obywatelom i przedsiębiorcom, w jaki sposób chcą zamieszczać dane identyfikacyjne.

Przeczytajcie także: Nowe informacje na temat surcharge w Euronecie

Program eliminujący pieczątki to kolejny projekt rządzącej obecnie ekipy mający na celu unowocześnienie gospodarki, na wzór poprzednich czyli cashless i paperless. Pierwszy z nich zakładający upowszechnienie bezgotówkowych instrumentów płatniczych rozwija się dzięki zainwestowaniu kilkuset milionów złotych przez banki i organizacje płatnicze w bezpłatne terminale POS. Z paperless jest dużo gorzej, bo na razie nie widać perspektyw likwidacji papierowych dokumentów czy plastikowych dowodów osobistych. Ciekawe ile zostanie z programu stampless?

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies