Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Płatności powtarzalne Blikiem już dostępne. Na razie dla klientów dwóch banków

Usługę oferują ING oraz Pekao. Klienci tych instytucji mogą w nowy sposób opłacać składki ubezpieczeniowe w Link4

Jak działa płatność powtarzalna Blikiem? Klient wybiera na stronie usługodawcy, w tym wypadku w portalu Link4, płatność Blikiem. Następnie podaje kod i zatwierdza transakcję w aplikacji swojego banku kodem PIN. Wówczas otrzymuje propozycję zapisania cyklu płatności wraz z kwotą, częstotliwością pobrań oraz datą końca subskrypcji. Po zaakceptowaniu tej propozycji kolejne płatności będą pobierane automatycznie zgodnie z harmonogramem.

Przeczytajcie także: Startuje nowa promocja Blika

Operator Blika podaje w dzisiejszym komunikacie prasowym, że klienci mogą w aplikacji mobilnej swojego banku zarządzać włączaniem i wyłączaniem płatności powtarzalnych. Mają także podgląd listy zbliżających się płatności. Jeśli kwota lub data transakcji przesłanej od dostawcy będzie różnić się od tej zaakceptowanej wcześniej, zostaną o tym powiadomieni w aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu zachowają kontrolę nad swoimi wydatkami.

Jak już wspomniałem, obecnie z nowej usługi korzystać mogą klienci dwóch banków, a więc ING Banku Śląskiego oraz Pekao. W nowy sposób opłacać mogą na razie składki w serwisie towarzystwa ubezpieczeniowego Link4. W najbliższym czasie płatności powtarzalne Blikiem ma udostępnić także operator komórkowy Play. Nad wdrożeniem mają pracować także kolejne instytucje.

Przeczytajcie także: Przelewy P2P Blikiem już dostępne w Credit Agricole

Obecnie najbardziej rozpowszechnionym sposobem regulowania płatności powtarzalnych jest korzystanie z karty bankowej. Posiadacz podaje dane z plastiku i wyraża zgodę na pobieranie z jej rachunku abonamentów, co później odbywa się automatycznie. Popularność tej usługi rośnie wraz ze wzrostem zainteresowania takimi serwisami streamingowymi jak Netflix, Amazon Prime Video czy Spotify, w których płatność kartą jest podstawowym sposobem regulowania należności. Od dawna funkcjonuje także polecenie zapłaty, czyli płatności automatyczne z rachunku bankowego. W Polsce nigdy nie cieszyło się ono jednak dużym zainteresowaniem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies