Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Getin wdroży rozwiązanie "device fingerprint". To ułatwi logowanie na rachunek po wejściu w życie przepisów PSD II

Usługa podobna do tej, nad którą pracuje Getin, już od 14 września ma być dostępna w mBanku

Jak informuje biuro prasowe Getinu bank pracuje nad wdrożeniem rozwiązania o nazwie "device fingerprint". Będzie ono pozwalało na identyfikację urządzenia posiadacza rachunku osobistego na podstawie zestawu charakterystycznych dla niego cech, np. systemu operacyjnego, rozdzielczości ekranu czy rodzaju przeglądarki. Klient logując się z takiego komputera będzie mógł dodać je do zaufanych, dzięki czemu przy kolejnym logowaniu nie będzie proszony o dodatkowe potwierdzenie logowania na konto.

Przeczytajcie także: BOŚ wdroży nowy system transakcyjny i aplikację mobilną

Przypomnę, że 14 września bieżącego roku wchodzą w życie niektóre przepisy unijnej dyrektywy PSD II. Zgodnie z nimi logowanie na rachunek osobisty będzie podlegało tzw. silnemu uwierzytelnieniu. W efekcie przynajmniej raz na jakiś czas aby dostać się na konto nie będzie wystarczało podanie loginu i hasła. Dodatkowo klient będzie musiał potwierdzić chęć logowania w jeszcze inny sposób, np. hasłem jednorazowym z SMS-a lub przy pomocy mobilnej autoryzacji. W przypadku Getinu, jeżeli wdroży "device fingerprint", nie będzie to już konieczne.

Przeczytajcie także: Od 14 września zmiany w sposobie logowania na konta

Tymczasem rozwiązanie, nad którym pracuje Getin, już od 14 września ma być dostępne dla klientów mBanku. Natomiast Getin zrezygnuje z możliwości potwierdzania przelewów przy wykorzystaniu kodów generowanych przez kartę z wyświetlaczem. Instytucja ta była jedyną na polskim rynku, która takie rozwiązanie oferowała. Kody z karty z wyświetlaczem nie spełniają wymogów PSD II więc nie będą mogły też być stosowane do silnego uwierzytelniania logowania na rachunek. Karta zniknie z oferty banku. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies