Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Ponad 160 mln transakcji przez aplikacje największych banków. Dane za II kw. 2019 r.

Większość operacji to przelewy i transakcje Blik

Powoli przyzwyczajacie się do zlecania przelewów przez aplikacje mobilne. Tak przynajmniej wynika z danych udostępnionych przez biura prasowe największych banków w Polsce. Jak się okazuje, w okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku przez bankowość mobilną zrealizowaliście ponad 160 mln różnych transakcji. To głównie przelewy oraz płatności Blik. Z danych spółki zarządzającej tym ostatnim wynika, że w II kw. blikowicze wykonali prawie 49 mln różnych transakcji.

Przeczytajcie także: Już 12 mln klientów mobilnych w bankach z Polski

Korzystając z bankowości mobilnej najwięcej transakcji zlecają klienci PKO BP. W II kw. było ich prawie 41 mln. Niewiele mniej, bo bez mała 36 mln transakcji zlecili smartfonami klienci mBanku. Na kolejnych pozycjach znaleźli się posiadacze rachunków w ING i Millennium. W obu liczba transakcji zleconych przez urządzenia mobilne przekroczyła 21 mln w II kw. 2019 r.

Przeczytajcie także: Aplikacje podstawowym sposobem korzystania z rachunków

Poniżej znajdziecie szczegółowe dane dotyczące transakcji w największych bankach. Są niepełne, a wynika to z faktu, że nie wszystkie instytucje zdecydowały się podzielić się ze mną swoimi statystykami. Raport o transakcjach w bankowości mobilnej uzupełnia informacje na temat rozwoju polskiego rynku w tym zakresie przedstawione w poprzednich publikacjach w serwisie cashless.pl. Mogliście już poznać m.in. liczbę użytkowników bankowości mobilnej (dostępna jest tutaj) oraz liczbę osób korzystających z aplikacji bankowych (znajdziecie ją tutaj).

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies