Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Czy po 14 września bankowość rzeczywiście się zmieni? Wkrótce Cashless Breakfast na temat open bankingu

Wydarzenie odbędzie się w kilka dni po wejściu w życie przepisów o tzw. silnym uwierzytelnieniu

Już 17 września w warszawskim Hotelu Bristol odbędzie się czwarta edycja Cashless Breakfast. Tym razem tematem wydarzenia będzie otwarta bankowość. Mam nadzieję, że zaproszeni goście podzielą się pierwszymi doświadczeniami po wejściu w życie przepisów o open bankingu. Przypomnę, że stanie się to 14 września, a więc na kilka dni przed najbliższym Cashless Breakfast.

Przeczytajcie także: Silne uwierzytelbie wejdzie z opóźnieniem?

Tymczasem niedawno Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że dopuszcza możliwość odłożenia w czasie wdrożenia silnego uwierzytelnienia, jeśli zainteresowane tym instytucje przedłożą odpowiednie dokumenty. To rozwiązanie wprowadzane także 14 września i zwiększające bezpieczeństwo płatności. Ciekawe co o tym sądzą zaproszeni na Cashless Breakfast eksperci. Liczę, że postarają się znaleźć odpowiedzi na jeszcze kilka innych interesujących pytań związanych z wdrażaną właśnie ideą otwartej bankowości.

Chodzi mi np. o to, czy bankom uda się wygrać PSD II dla siebie. Wiadomo, że dyrektywa powstawała po to, by wywołać wzrost konkurencji na rynku usług finansowych. W zamierzeniach pomysłodawców open bankingu fintechy, dzięki ułatwionemu dostępowi do danych klientów na rachunkach bankowych, miały zaoferować wiele nowych usług i stać się realną konkurencją dla banków.

Przeczytajcie także: Będzie rozszerzenie testów eParagonu

Ale wiele instytucji finansowych działających na polskim rynku niemal od początku dyskusji o otwartej bankowości i PSD II przyjęło pozycję ofensywną w stosunku do tych przepisów. Oznacza to, że nie zamierzają biernie przyglądać się, jak fintechy zabierają im klientów, tylko chcą wykorzystać PSD II dla zaoferowania nowych i lepszych usług, nieraz przy współpracy z fintechami, i zdobycia nowych klientów, często kosztem innych graczy bankowych.

To tylko niektóre zagadnienia, jakie podczas najbliższego Cashless Breakfast zostaną poruszone. Zaraz po wydarzeniu w serwisie Cashless znajdziecie z niego relację tekstową, a później filmową. Wśród prelegentów Cashless Breakfast na temat open bankingu są: Małgorzata Domagała, dyrektor w polskim oddziale Mastercard Europe, Krzysztof Grzeszczuk, dyrektor ds. open bankingu w Alior Banku, Tomasz Owczarek, dyrektor ds. sprzedaży i strategii w Mastercarda w Polsce, Emil Radziszewski, dyrektor departamentu SKOK i instytucji płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego, Maciej Stępień, prezes Braintri i Robert Trętowski, wiceprezes KIR.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies