Kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast odbędzie się już za niecały miesiąc
Na całym świecie trwają eksperymenty branży finansowej z technologią blockchain, a przykłady udanych wdrożeń można znaleźć także w Polsce. Są to m.in. system do trwałego nośnika KIR-u, wdrożony w PKO i BNP Paribas, czy podobne rozwiązanie udostępnione przez Alior albo Atende w jednym z banków spółdzielczych, przelewy międzynarodowe realizowane przy współpracy z fintechem Ripple przez Santander Bank Polska czy system płatności mobilnych zrealizowany przez spółkę Billon.
Bankowcy i szerzej – przedstawiciele branży finansowej wydają się pokładać duże nadzieje w technologii blockchain. A jednocześnie rozwiązanie to wciąż znajduje się na początkowym etapie rozwoju. Eksperci wskazują na potrzebę eliminacji pewnych jego mankamentów, np. związanych z wydajnością systemów opartych o łańcuch bloków czy na wątpliwości prawne.
Uczestnicy najbliższego Cashless Breakfast poświęconego właśnie blockchainowi postarają się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań związanych z tą technologią. Co musi się stać, aby blockchain mógł zyskać szersze zastosowanie w branży finansowej? W jakich obszarach daje on szansę na obniżenie kosztów działalności instytucji? Jak może pomóc w poprawie jakości obsługi klientów? Jak instytucje, które już wdrożyły systemy oparte o blockchain, korzystają na tym? Jak dzisiejsze doświadczenia z wdrożeniami tej technologii można wykorzystać w przyszłości?
To tylko niektóre zagadnienia, które, mam nadzieję, podczas Cashless Breakfast – Blockchain w branży finansowej zostaną poruszone. Śniadanie tradycyjnie już odbędzie się w warszawskim Hotelu Bristol, 5 listopada 2019 r. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Alior. W imieniu banku swoimi doświadczeniami na temat praktycznego zastosowania technologii blockchain w bankowości podzieli się z uczestnikami spotkania Tomasz Sienicki, odpowiedzialny za strategię blockchain w Aliorze. Zapraszam.