Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
AKTUALIZACJA
Uwaga użytkownicy aplikacji bankowych na Galaxy S10. Samsung przyznaje, że czytnik linii papilarnych można oszukać

Samsung zadeklarował jednocześnie, że wkrótce przygotuje łatkę, która naprawi problem

Zagraniczne media, np. serwis Finextra, donoszą, że czytnik odcisków palca zainstalowany w telefonach Samsung Galaxy S10 oraz Note 10 można oszukać. Z tego powodu jeden z koreańskich banków – KaKao Bank zalecił nawet klientom wyłączenie opcji logowania się za pomocą linii papilarnych do swojej aplikacji mobilnej na tych urządzeniach.

Przeczytajcie także: Samsung wprowadza własną kartę płatniczą

Na lukę w zabezpieczeniach najnowszych smartfonów Samsunga wpadła jedna z brytyjskich użytkowniczek urządzenia. Jej mąż odkrył, że może odblokować jej telefon za pomocą swojego odcisku palca, jeśli do urządzenia doda ochraniacz ekranu. Koreański producent potwierdził, że taka możliwość istnieje i zadeklarował rychłe przygotowanie poprawki, która wyeliminuje problem.

KaKao Bank jest na razie jedyną instytucją, która zareagowała na te rewelacje zaleceniem wyłączenia przez klientów opcji logowania biometrycznego na urządzeniach S10 i Note 10.

Przeczytajcie także: Samsung sonduje zainteresowanie płatnościami w Polsce

Warto pamiętać, że większość banków z Polski umożliwia jedynie logowanie do aplikacji mobilnej za pomocą odcisku palca a w przypadku transakcji wymusza ich autoryzację PIN-em. Natomiast instytucje pozwalające na potwierdzanie przelewów biometrią linii papilarnych stosują niskie limity dla takich transakcji. Wpadka Samsunga nie powinna więc wydaje się mieć większego wpływu na ocenę bezpieczeństwa aplikacji banków działających w Polsce. Zwłaszcza że luka, o której tu mowa, dotyczy tylko przypadków, w których ekran jest zabezpieczony folią.

Aktualizacja, sobota, 19.10.2019 r., godz. 11.20

Po publikacji artykułu Samsung przesłał do redakcji cashless.pl oświadczenie, którego treść dostępna jest tutaj.

Fot. Wikipedia CC BY-SA 3.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies