Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Płatności mobilne to za mało. Google już w przyszłym roku wprowadzi konta bankowe

Na razie z nowej oferty przygotowywanej wspólnie m.in. z Citi skorzystają konsumenci ze Stanów Zjednoczonych

Jak donosi Wall Street Journal, Google idzie w ślady takich firm technologicznych jak Apple czy Facebook i rozszerza zakres oferowanych przez siebie usług finansowych. Już w przyszłym roku zamierza zaproponować klientom rachunki bankowe przygotowane wspólnie z Citi oraz Unią Kredytową Stanford. Początkowo nowe usługi Google’a dostępne będą tylko w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadzi Google Pay

Jak wynika z materiału w WSJ, obsługą rachunków oferowanych przez Google’a oraz zapewnieniem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa zajmować się będą współpracujące z gigantem technologicznym instytucje finansowe. Google zaś ma dostarczać wartości dodane do nich, takie jak na przykład programy lojalnościowe. Na razie nie wiadomo, czy korzystanie z nowej oferty Google’a będzie wiązało się z opłatami.

Jak wspomniałem, konta oferowane przez Google trafią w pierwszej kolejności do amerykańskich klientów firmy. Niewykluczone jednak, że w przyszłości dostęp do nich zostanie rozszerzony. Podobnie było z płatnościami Google Pay (wcześniej Android Pay), które od dłuższego czasu oferowane są także m.in. w Europie w tym w Polsce. Google rozszerzając pakiet usług finansowych idzie w ślady innych amerykańskich firm technologicznych jak Apple, która niedawno wprowadziła kartę kredytową, czy Facebook, który zadeklarował udostępnienie Facebook Pay.

Przeczytajcie także: Facebook uruchomi usługę Facebook Pay

Eksperci od dawna prognozują, że koncerny technologiczne będą coraz mocniej wchodzić na rynek usług finansowych i postrzegają to jako zagrożenie dla tradycyjnych reprezentantów sektora, takich jak banki. Póki co zarówno Apple jak i Google wprowadzając produkty finansowe współpracują ściśle z branżą bankową. Czy w przyszłości, gdy zyskają wystarczający zasób doświadczeń w tym obszarze, współpraca taka będzie im jeszcze potrzebna?

Fot. Flickr/Tam Nguyen CC BY 2.0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies