Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bankowcy dla niesłyszących. Przygotowali słownik pojęć finansowych w polskim języku migowym

To kolejna po Dostępnym Bankomacie inicjatywa Związku Banków Polskich, wspierająca niepełnosprawnych

Związek Banków Polskich zaprezentował słownik pojęć finansowych w polskim języku migowym. Wyposażono go w 150 pojęć wraz z definicjami. Co istotne, słownik wydano w formie cyfrowej, dzięki czemu jest łatwo dostępny i można z niego korzystać prawie wszędzie. Dzięki temu podejmowanie decyzji konsumenckich i rozsądne zarządzanie swoimi pieniędzmi, ma być znacznie łatwiejsze. Słownik można znaleźć na stronie ZBP.

Przeczytajcie także: Z bankowości internetowej korzysta ponad 18 mln Polaków

Krzysztof Kotyniewicz, prezes Polskiego Związku Głuchych, zwraca uwagę na to, że osoby niesłyszące często potrzebują wsparcia rodziny przy załatwianiu formalności związanych z usługami bankowymi. Ludzie ci mają przez to problem ze swobodnym poruszaniem się w świecie finansów, a słownik jest jednym ze sposobów na redukowanie barier. Nie ulega przy tym wątpliwości, że takie narzędzie może się też przydać pracownikom banków (i nie tylko) obsługującym osoby niepełnosprawne.

Przeczytajcie także: ING wycofuje Qlipsa, ale może do niego wrócić

Słownik został stworzony przez Polski Związek Głuchych wraz z grupą roboczą ds. obsługi osób z niepełnosprawnościami przez banki, działającą przy Związku Banków Polskich. Współfinansował go Narodowy Bank Polski. Warto wspomnieć, że to nie pierwsza inicjatywa tego typu. W ubiegłym roku ZBP i NBP zrealizowały projekt Dostępny Bankomat. Powstała wówczas strona internetowa prezentująca bazę bankomatów z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies