Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Bankomat nie wydał pieniędzy? To mógł być cash trapping. Policja złapała złodzieja posługującego się tą metodą

W ten sposób 37-latkowi udało się ukraść kilka tysięcy złotych

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa bankomatowe. Wykorzystywał do tego metodę zwaną cash trappingiem. Podczas jednego z ataków w Kraśniku udało mu się ukraść 4 tys. zł. Druga próba, o którą jest podejrzewany, była nieudana – bankomat w Lublinie okazał się dobrze zabezpieczony i uniemożliwił transakcję. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przeczytajcie także: Znowu spadła liczba bankomatów i wypłat gotówki

Na czym polega cash trapping? O tej metodzie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w 2016 roku. To kradzież, w której przestępca używa nakładki umieszczonej w komorze bankomatu, wydającej pieniądze. Za jej sprawą banknoty nie opuszczają maszyny. Osoba odbierająca pieniądze może odnieść wrażenie, że urządzenie uległo awarii i po prostu nie wydaje banknotów. Tymczasem te blokowane są np. przez taśmę klejącą i czekają, aż podejmie je złodziej.

Przeczytajcie także: Holenderskie bankomaty będą niedostępne po godz. 23

Do kradzieży tego typu dochodziło już m.in. we Wrocławiu, metodę prawdopodobnie wykorzystano też w Zabrzu. Ostatnio ostrzegał przed nią m.in. Santander. Co zrobić, by nie paść ofiarą takiego procederu? Specjaliści radzą, by zwracać uwagę na otoczenie bankomatu – czujność powinny wzbudzać osoby, które obserwują maszynę. Do myślenia może też dać niecodzienny wygląd urządzenia, dodane do niego elementy, a także np. klej, którym złodziej mógł pobrudzić bankomat.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

BNP Paribas pozazdrościł Santanderowi. Nawiązał współpracę z Żabką w zakresie sprzedaży kont i kart

W Żabkach pojawią się plakaty z kodem QR ułatwiającym pobranie aplikacji banku, zaplanowano też promocję dla zakładających konta i loterię dla płacących kartami

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies