Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Będą zmiany w programie Polski Bezgotówkowej. Terminale płatnicze z dofinansowaniem pojawią się w nowych miejscach

Polska Bezgotówkowa prawdopodobnie rozszerzy listę firm, które mogą ubiegać się o bezpłatny terminal płatniczy

Fundacja Polska Bezgotówkowa chwali się, że w ramach prowadzonego przez nią programu wsparcia rozwoju sieci akceptacji kart zainstalowano już przeszło 250 tys. terminali płatniczych. Nie jest jednak wielką tajemnicą, że dynamika przyrostu nowych urządzeń wprowadzanych na rynek w ramach Polski Bezgotówkowej od jakiegoś czasu spowalnia. Spowodowane jest to m.in. zmniejszającą się grupą firm, które nie przyjmują jeszcze płatności kartami i mogłyby zostać objęte programem na podstawie jego obecnie obowiązujących zasad.

Przeczytajcie także: Terminale Polski Bezgotówkowej trafią do skarbówki

Stąd pomysł na zmianę warunków dopuszczających podmioty gospodarcze do ubiegania się o bezpłatny terminal z Polski Bezgotówkowej. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że zmiany zasad operacyjnych programu mogłyby zostać wprowadzone już w przyszłym miesiącu. Dzięki nim o instalację urządzenia z dofinansowaniem mogłyby się starać np. działające w sieciach niewielkie firmy transportu międzymiastowego, tzw. busy. Mają też trwać dyskusje nad możliwością objęcia programem firm działających w sieciach franczyzowych, czy vendingu (automaty z napojami, przekąskami, itd.).

Na razie nie ma natomiast mowy o zwiększeniu liczby urządzeń możliwych do zainstalowania w ramach programu u jednego akceptanta (obowiązujący obecnie limit dla większość uczestników programu to trzy terminale), czy skrócenia karencji dla firm, które w przeszłości już przyjmowały płatności kartami (obecnie wynosi ona 12 miesięcy).

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa sfinansowała już 250 tys. terminali

Przypomnę, że w ramach programu Polski Bezgotówkowej finansowana jest instalacja terminala płatniczego oraz koszty rozliczania płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. O terminal ubiegać się mogą nie tylko prywatne firmy, ale także jednostki samorządu terytorialnego czy inne instytucje publiczne, jak szpitale czy nawet kościoły. Instytucje niekomercyjne mogą ubiegać się o instalację większej liczby urządzeń. Program finansowany jest w głównej mierze z wpłat banków – wydawców kart płatniczych, oraz organizacji Mastercard i Visa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies