Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
ZBP prezentuje logo Polish Cloud. Uruchomi też program szkoleniowy dla bankowców wdrażających chmurę

ZBP zaprezentuje i opublikuje standard Polish Cloud w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu Związek Banków Polskich zamierza opublikować dokumentację standardu Polish Cloud. Poinformuje także o uruchomieniu PolishCloud Academy i zaprezentuje logotyp tego projektu. Tymczasem czytelnicy cashless.pl mogą poznać go już dziś. Wygląda tak:

Polish Cloud to standard wdrożenia chmury obliczeniowej w bankach. Został opracowany pod auspicjami ZBP przez ekspertów działających w Polsce banków, firmy Accenture oraz kancelarii prawnej Kochański i Partnerzy. Celem projektu jest pomoc bankom we wdrażaniu chmury w zgodzie z najnowszymi rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego w tym obszarze.

Przeczytajcie także: ZBP przyjął zasady Polish Cloud

Więcej o projekcie Polish Cloud mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl wczoraj, w tekście Polish Cloud. Tak nazywa się standard wdrożeniowy chmury obliczeniowej, przyjęty przez ZBP. Związek informuje ponadto o zamiarze powołania PolishCloud Academy, czyli programu szkoleniowego dla bankowców różnych szczebli wdrażających chmurę w swoich organizacjach. ZBP zamierza zaprosić do prowadzenia szkoleń m.in. przedstawicieli KNF.

Przeczytajcie także: Już dziś wyniki rankingu wpływowych kobiet

Zdaniem części specjalistów wykorzystanie chmury obliczeniowej może pomóc bankom w ograniczeniu kosztów działalności. Eksperci podkreślają także, że użycie chmury ma wiele innych zalet, jak ograniczenie ryzyka wycieku danych czy ułatwienie zwiększania skali biznesu wynikającej z rosnącego zainteresowania klientów usługami elektronicznymi.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies