Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nowość w płatnościach Google Pay. Tym razem nie możecie jej jednak zobaczyć, tylko usłyszeć

Od kilku dni niektórym płatnościom Google Pay w sklepach stacjonarnych towarzyszy nowy dźwięk potwierdzenia transakcji

Użytkownicy płatności mobilnych Google Pay zapewne doskonale znają dźwięk, jaki towarzyszy każdej transakcji mobilnej przeprowadzanej za pomocą tego instrumentu w sklepie stacjonarnym. Charakterystyczny sygnał generowany przez aplikację na smartfonie informuje o zakończonej powodzeniem płatności. A brzmi tak:

Jak się okazuje, operator Google Pay postanowił zmienić ten dźwięk. Biuro prasowe Google w Polsce podało, że nowy sygnał jest stopniowo udostępniany kolejnym użytkownikom smartfonów. A brzmi tak jak na poniższym filmiku nagranym przed chwilą w jednym z lokali gastronomicznych w Warszawie:

Natomiast już w najbliższym czasie użytkownicy Google Pay będą mogli korzystać z o wiele ważniejszej nowości niż zmieniony sygnał potwierdzenia transakcji. Mowa o możliwości autoryzacji płatności wysokokwotowych np. za pomocą cech biometrycznych na smartfonie, a nie PIN-em na terminalu sprzedawcy. Przedstawicielka firmy Google w Polsce potwierdziła, że firma rozpoczęła już nad Wisłą testy nowej opcji. Prawdopodobnie więc wkrótce wszyscy użytkownicy Google Pay będą mogli z niej korzystać.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay wkrótce bez PIN-u na terminalu

Przypomnę, że na większości rynków, na których dostępne są płatności Google Pay, transakcje wysokokwotowe są autoryzowane na smartfonach użytkowników, np. za pomocą kodu czy biometrii linii papilarnych. Podobnie działają konkurencyjne płatności Apple Pay. W Polsce Google zaimplementowało inne rozwiązanie pozwalające autoryzować płatności na kwoty powyżej 100 zł, w ten sam sposób jak autoryzuje się płatności kartami bezstykowymi, a więc na terminalu sprzedawcy.

Przeczytajcie także: Płatności Żappka Pay już dla wszystkich klientów

Google Pay to najpopularniejszy w Polsce instrument do zbliżeniowych płatności mobilnych. Z rozwiązania tego mogą korzystać użytkownicy kart wydawanych przez ponad 30 różnych instytucji obsługujących klientów z Polski, w tym przede wszystkim przez większość banków komercyjnych, banki spółdzielcze oraz fintechy takie jak np. Revolut czy Twisto.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies