Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
W iPKO biznes pojawiły się nowe funkcje. Klienci mogą m.in. zamawiać w serwisie karty przedpłacone

PKO wprowadza też nowości w rachunkach wirtualnych i zapowiada ich dalszy rozwój

Bank PKO poinformował o nowościach, jakie wprowadził w iPKO biznes. Klienci firmowi, którzy otwierają konto w tej instytucji, mogą za pośrednictwem serwisu nadać wybranym użytkownikom uprawnienia do swoich rachunków z pomocą specjalnego kreatora, który przeprowadzi ich przez cały proces. W ten sposób można przypisać danemu użytkownikowi odpowiednią klasę podpisu oraz typ usługi jaki będzie akceptował.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia natychmiastowe przelewy w euro

Instytucja zwraca także uwagę na fakt, że od początku lipca klienci biznesowi mogą zamawiać pakiety bezpiecznych kopert do wrzutni przez formularz iPKO biznes. Są one potrzebne do deponowania dużej ilości gotówki, z czego korzystają np. większe sklepy. Klienci ci mają możliwość księgowania online dziennych utargów. W iPKO biznes mogą zadeklarować daną wpłatę i zdeponować pieniądze we wrzutni. Środki są natychmiast dostępne na rachunku i nie muszą czekać na zaksięgowanie.

Kolejna nowość dotyczy kart przedpłaconych – od końca lipca można o nie występować przez iPKO biznes. Z usługi skorzystają ci klienci, którzy już mają podpisane umowy o karty przedpłacone. W prosty sposób są w stanie zamówić karty dla pracowników firmy. W przypadku kart spersonalizowanych wystarczy wprowadzić dane użytkowników. Dla kart niespersonalizowanych konieczne będzie jedynie podanie ich liczby. Po podpisaniu wniosek jest automatycznie realizowany przez bank.

Przeczytajcie także: Santander ma nową promocję dla firm

Bank poinformował również, że w iPKO biznes w nowe funkcje zaopatrzono rachunki wirtualne, przeznaczone dla beneficjentów płatności masowych. Umożliwiają one zarządzanie płatnościami dłużników. Przez iPKO biznes klienci mogą m.in. korzystać z generatora rachunków, który umożliwia tworzenie kolejnych numerów rachunków wirtualnych i sprawdzać historię transakcji dla danego numeru rachunku wirtualnego. Użytkownik może też podejrzeć parametry umowy rachunków wirtualnych, w tym identyfikator usługi, format rachunku oraz parametry księgowań zbiorczych.

Wedle zapowiedzi, w niedalekiej przyszłości rachunki wirtualne będą także spełniać funkcje rachunków obciążeniowych. Umożliwi to zrobienie przelewu jednorazowego lub split z rachunku bieżącego poprzez nadpisanie powiązanego rachunku wirtualnego, który będzie prezentowany kontrahentowi (odbiorcy płatności) jako rachunek drugiej strony. Dzięki temu ewentualny zwrot środków zostanie dokonany na rachunek wirtualny, co pozwoli na szybką identyfikację takiej płatności.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies