Do inicjatywy amerykańskiej organizacji dołączyło już kilkaset firm z całego świata
Visa rozbudowuje program Fintech Fast Track o dwa nowe elementy. Pierwszy to zestaw narzędzi, które mają pomóc fintechom przyspieszyć ich rozwój i poprawić obsługę klientów. Drugi ma im ułatwić dotarcie do partnerów i usprawnić wdrażanie istotnych usług. Jednocześnie amerykańska organizacja płatnicza informuje, że liczba uczestników projektu Fast Track wzrosła na przestrzeni roku o 360 proc. Rozszerzenie programu jest następstwem uruchomienia Visa Fintech Partner Connect, nowej inicjatywy, o której mogliście niedawno przeczytać w serwisie cashless.pl.
Program Fast Track ma na celu wspieranie innowacji w branży płatniczej. Dzięki niemu firmy technologiczne mogą w krótkim czasie wprowadzać na rynek swoje usługi finansowe. Uczestnik projektu zyskuje bezpośredni kontakt z partnerami systemu Visa, dostęp do licencji w trybie online oraz interfejsów API Visa. Może też liczyć na wsparcie ekspertów, materiały edukacyjne oraz narzędzia ułatwiające wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań.
Zestaw tych ostatnich doczekał się rozbudowy. Fintechy mogą liczyć na dostęp do pracowników Visa, specjalizujących się m.in. w strategii, marketingu, projektowaniu oraz zarządzaniu ryzykiem. Partnerzy skorzystają np. ze szkoleń z zakresu płatności, mogą tworzyć spersonalizowane analizy porównawcze czy używać rozwiązań organizacji do projektowania kart online.
Z kolei program certyfikacji Visa Ready for Fintech Enablers pomaga firmom technologicznym tworzyć i wprowadzać rozwiązania płatnicze, spełniające standardy Visa w zakresie bezpieczeństwa czy funkcjonalności. W ten sposób powstaje certyfikowana grupa partnerów, do której niedawno dołączyły m.in. BPC Radar Payments, FIS, Global Processing Services (GPS), i2c i Marqeta. Podmioty te pomagają fintechom na całym świecie w tworzeniu ich własnych produktów: dostarczają im narzędzia i wiedzę potrzebne do rozpoczęcia działalności.
Warto przypomnieć, że w ramach programu Fast Track z korporacją Visa współpracują setki fintechów z całego świata. Przykładem polski Cinkciarz.pl. Ta kooperacja dotyczy różnych obszarów: od cyfrowych portfeli dających nowe możliwości w zakresie płatności, przez rozwój cyfrowych walut i dotarcie z nimi do szerokiego grona odbiorców, po płatności B2B oraz transakcje bezpośrednie P2P.