Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Za pięć lat wartość polskiego e-commerce wyniesie 162 mld zł. Sklepów w sieci będzie przybywać

Dynamiczny wzrost sprzedaży będzie dotyczył przede wszystkim produktów spożywczych oraz tych z kategorii zdrowie i uroda

Z analizy PwC "Perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce 2021-2026" wynika, że wartość brutto polskiego rynku handlu internetowego wzrośnie do 162 mld zł w 2026 roku. Oznacza to, że średnioroczny wzrost wyniesie 12 proc. W kolejnych latach powinna też rosnąć liczba sklepów internetowych – w porównaniu z państwami Zachodu, wciąż jest ich u nas relatywnie mało.

Przeczytajcie także: Authologic nawiązał współpracę z operatorem serwisu Przelewy24

PwC podało, że sprzedaż produktów i usług przez internet prowadzi około 150 tys. polskich przedsiębiorstw. Korzystają oni z własnych sklepów oraz platform typu marketplace. Ponad jedna trzecia przedsiębiorstw prowadzących sklepy online jest też obecna na Allegro. Alternatywą dla giganta rodzimego e-commerce niebawem stanie się Amazon, który pod koniec stycznia ogłosił, że rozpocznie działalność w naszym kraju.

Przeczytajcie także: Orlen zapowiada rozwój usług kurierskich

W ostatnim roku zdecydowanie wzrosła liczba klientów korzystających z e-handlu. Według danych PwC blisko 85 proc. Polaków deklaruje, że nawet po zakończeniu pandemii nie zamierza zmniejszyć częstotliwości zakupów w sieci. Najszybciej powinna wówczas rosnąć sprzedaż produktów spożywczych oraz tych z kategorii zdrowie i uroda. Pandemia i lockdowny pozytywnie zatem wpłynęły na rozwój części rynku. Najlepszym przykładem Inpost, który rośnie właśnie za sprawą boomu w sektorze e-commerce. Po przeciwnej stronie jest chociażby wypożyczalnia aut innogy go!, która poinformowała dzisiaj o zakończeniu działalności.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies