Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Właściciel przeglądarki Opera uruchamia nowy fintech. Usługi Dify jeszcze w tym roku mają być dostępne w Polsce

Na razie Dify zaoferuje swoje usługi w Hiszpanii. Na początek będzie można zaoszczędzić na e-zakupach

Właściciel przeglądarki Opera poinformował za pośrednictwem firmowego bloga, że uruchamia fintech Dify, który m.in. pomoże odzyskiwać część środków wydanych w ramach e-commerce. Z proponowanego rozwiązania początkowo będą mogli korzystać użytkownicy w Hiszpanii, ale z czasem zasięg narzędzia zwiększy się o kolejne europejskie kraje. Serwis money.pl podaje, że do Polski nowy fintech dotrze jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadzi kilka nowości do PeoPay

Cashback przez jakiś czas będzie dotyczył jedynie zakupów wykonywanych u partnerów Opery. Tych jest na razie ponad 70, a w ich gronie znaleźli się Nike, Sephora czy Asos. Odzyskane w ten sposób pieniądze trafią do cyfrowego portfela – Dify Wallet. Z aplikacji tej będą mogli korzystać posiadacze smartfonów z Androidem oraz iOS. Firma zaoferuje też darmową wirtualną kartę debetową (Mastercard) oraz funkcję Google Pay. W przyszłości fintech powinien zostać rozbudowany o kolejne funkcje: oszczędzanie, kredyty, ale też powszechny moneyback

Opera zapewnia, że jej plany względem europejskiego rynku finansowego są ambitne. Aktywnych użytkowników przeglądarki w Europie jest ponoć około 50 mln (globalnie to 380 mln). Warto przypomnieć, że firma nie ukrywała swoich planów względem tego sektora – już na początku ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Opera przejęła estońskie przedsiębiorstwo Pocosys, fintech powstały w 2015 roku i tworzący narzędzia dla podmiotów z branży finansowej.

Przeczytajcie także: Paczkomat Urząd24 pojawił się w kolejnym mieście

Z kolei w połowie ubiegłego roku okazało się, że właściciel Opery przejmuje jeden z litewskich banków – Fjord Bank, utworzony w 2017 roku przez grupę szwedzkich i norweskich inwestorów. Podmiot pod koniec 2019 roku otrzymał licencję bankową. Firma pozyskała zatem bazę, na której może rozwijać kolejne usługi i to na szeroką skalę. A będzie się to odbywać m.in. za sprawą centrum technologicznego Opery we Wrocławiu. Na rozbudowę fintechowego projektu w najbliższych latach Opera zamierza przeznaczyć 100 mln dolarów, czyli ponad 370 mln zł.

Źródła: Opera, Money.pl, Finextra

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies