Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Moneyback od transakcji kartą z przeznaczeniem na emeryturę. Nowa usługa niemieckiego fintechu i warszawskiego Vodeno

Firma Vantik umożliwi podpięcie karty Mastercard do dowolnego konta bankowego i przyzna 1-proc. moneyback od transakcji, a następnie zainwestuje pieniądze w fundusz emerytalny

Niemiecki fintech Vantik poinformował o nawiązaniu współpracy z organizacją Mastercard oraz warszawską firmą Vodeno. Jej efektem ma być wprowadzenie na rynek w kwietniu tego roku nowej usługi wychodzącej naprzeciw potrzebom starzejącego się społeczeństwa. Użytkownicy Vantikcard będą otrzymywać zwrot w wysokości 1 proc. od transakcji bezgotówkowych. Moneyback będzie trafiał na specjalny fundusz inwestycyjny, w którym będą gromadzone środki na dodatkową emeryturę dla posiadaczy Vantikcard.

Przeczytajcie także: mBank udostępni aplikację Junior dla dzieci

Pieniądze, z których w przyszłości wypłacana ma być dodatkowa emerytura dla klientów Vantik, mają być inwestowane w ETF (rodzaj funduszu odzwierciedlający skład wybranego indeksu i charakteryzujący się niskimi opłatami za zarządzanie).

Z punktu widzenia czytelników cashless.pl informacja jest interesująca nie tylko ze względu na nowatorski charakter nowej usługi, ale także na udział w projekcie zlokalizowanej w Warszawie firmy Vodeno. Przypomnę, że jest ona znana m.in. ze współpracy z zarządzanym przez Wojciecha Sobieraja bankiem Aion, dla którego buduje platformę w nowym modelu subskrypcyjnym. Aion wkrótce ma udostępnić nową ofertę m.in. dla klientów z Polski.

Przeczytajcie także: Nowy bank Wojciecha Sobieraja to Aion

Kartę debetową Mastercard od Vantika będzie można podpiąć do Apple Pay i Google Pay. Będzie mogła być powiązana z rachunkiem płatniczym prowadzonym przez dowolną instytucję, dzięki złożeniu odpowiedniego zlecenia, a wartość transakcji potrącana będzie z rachunku źródłowego za pomocą usługi SEPA direct debit (rodzaj znanego też w Polsce polecenia zapłaty).

Klient w celu uzyskania dodatkowego limitu transakcyjnego będzie mógł skorzystać też z usługi aktywnego sprawdzania danych na rachunku dzięki otwartej bankowości. Taka funkcja, nazywana "decoupled debit/decoupled card", budzi coraz większe zainteresowanie zwłaszcza na rynku niemieckim.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies