Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nowy podmiot w rejestrze MIP-ów. To krakowska spółka W1, stojąca za usługą Wallet One

Z listy wykreślono firmę Versum, która pod koniec ubiegłego roku połączyła się z Booksy

Na liście małych instytucji płatniczych pojawił się nowy podmiot: krakowska spółka W1. Tym samym w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego znaleźć można już 101 aktywnych podmiotów (a 107 łącznie z tymi, które z różnych powodów zostały wykreślone). W ostatnich tygodniach na listę trafiły m.in. poznańskie spółki Ray i EasyPay, wywodząca się z Mysłowic firma GGDAB Polska oraz warszawski Spółdzielczy Operator Płatniczy

Przeczytajcie także: Fintech Smartney nawiązał współpracę z PayU

Spółka W1 stoi za usługą Wallet One, w ramach której oferuje klientom m.in. konto wielowalutowe (umożliwia zakupy online w skali globalnej), przelewy wykonywane przy użyciu maila, kart płatniczych czy SMS-ów oraz zapewnia szeroką sieć punktów wpłaty i wypłaty gotówki. Z tych rozwiązań można korzystać za pomocą aplikacji dostępnej na platformy Android oraz iOS. Firma chwali się, że jej narzędzia używa 15 partnerów oraz 12 mln użytkowników. W spisie jej usług dostępnym w rejestrze KNF znaleźć zaś można m.in. wpłaty i wypłaty gotówki z rachunku, wydawanie instrumentów płatniczych, wykonywanie transakcji płatniczych, w tym transfer środków przy użyciu karty lub przez wykonanie przelewu, a także usługi przekazu pieniężnego.

Jednocześnie warto dodać, że z listy MIP wykreślono kolejny podmiot. Mowa o spółce Versum, która pojawiła się w rejestrze w październiku 2020 roku. Z serwisu cashless.pl możecie się dowiedzieć, że dostarczała ona oprogramowanie dla fryzjerów i kosmetyczek do zarządzania salonem, umożliwiające m.in. rezerwacje online czy dostęp do różnych form płatności poprzez system Moment Pay. Podmiot ten połączył się z konkurencją – firmą Booksy.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone Twisto w 10 tys. nowych e-sklepów

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej. Aby go uzyskać, wystarczy spełnić określone warunki, co jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Wiąże się to jednak z ograniczeniami – MIP może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies