Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Mobilne płatności HCE telefonem z Windows? Teraz już tak. W Pekao

Bank chwali się, że jako pierwszemu na świecie udało mu się wdrożyć płatności HCE na urządzenia z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile

Pekao jest pierwszym polskim bankiem, który udostępnił swoim klientom mobilne płatności zbliżeniowe, wykorzystujące chmurę obliczeniową. Technologię HCE wdrożył pod koniec 2014 roku wraz z MasterCardem. Ale mogli z niej korzystać wyłącznie użytkownicy smartfonów z Androidem. Natomiast dziś Pekao pochwalił się, że jest pierwszym bankiem na świecie, który HCE wdrożył także dla urządzeń z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile.

Przeczytajcie także: Odłóż telefon i zacznij rozmawiać. Nowa akcja MasterCarda

– Nowa metoda płatności spodobała się klientom i już ponad połowa wszystkich płatności wykonywanych przy pomocy PeoPay, to transakcje zbliżeniowe. Idziemy więc za ciosem i udostępniamy je na kolejną platformę – Windows 10 Mobile – powiedział Bartosz Zborowski, dyrektor biura projektów strategicznych w Pekao.

Płatność smartfonem z systemem Windows 10 Mobile przebiega analogicznie jak przy pomocy komórki z Androidem. W celu dokonania płatności klient wybiera opcję "Zbliż i płać", wpisuje PIN w aplikacji PeoPay i zbliża smartfon do terminalu. W przypadku transakcji poniżej 50 zł, tak jak w przypadku kart zbliżeniowych, nie jest wymagana autoryzacja kodem PIN. W przypadku wyboru w ustawieniach telefonu trybu "szybka płatność", płacenie do 50 zł może być jeszcze prostsze. Wystarczy zbliżyć telefon do POS-a bez konieczności wcześniejszego wpisywania PIN i włączania aplikacji PeoPay.

Przeczytajcie także: Bank Pekao udostępnił aplikację na tablety

Natomiast płatności HCE na telefony z Androidem na polskim rynku oferuje już pięć banków. Oprócz Pekao także Getin, BZ WBK, PKO i Euro Bank. Technologia zdobywa popularność o wiele szybciej niż zbliżeniowe płatności w technologii simcentrycznej, gdzie dane transakcyjne przechowywane są na karcie SIM telefonu. Banki, które wcześniej wdrożyły to rozwiązanie, stopniowo wycofują się z jego rozwijania.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies