Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Credit Agricole w systemie mojeID. Klienci banku mogą potwierdzać tożsamość także na stronach rządowych

Credit Agricole, wprowadzając mojeID, zdecydował się na integrację z tzw. węzłem krajowym, dzięki czemu jego klienci mogą korzystać zarówno z cyfrowych usług komercyjnych, jak i publicznych

Bank Credit Agricole dołączył do grona instytucji, których klienci mogą korzystać z cyfrowych usług publicznych i komercyjnych, identyfikując się za pomocą danych logowania na swój rachunek bankowy. To efekt wdrożenia w banku dostarczanego przez KIR systemu mojeID oraz integracji z tzw. węzłem krajowym (platformą login.gov.pl).

Przeczytajcie także: PKO TFI dostępne przez mojeID

Aby móc korzystać z tego udogodnienia, klienci Credit Agricole powinni zalogować się do bankowości internetowej i w zakładce "eTożsamość" kliknąć "Utwórz". Następnie należy sprawdzić i ewentualnie uzupełnić lub zaktualizować swoje dane, po czym przeczytać regulamin i zatwierdzić wymagane zgody. Włączenie usługi akceptuje się w ten sam sposób jak inne operacje wykonywane w CA24 eBank.

Od tego momentu klienci banku mogą potwierdzać swoją tożsamość podczas logowania się do serwisów administracji publicznej, ale też przy korzystaniu z usług komercyjnych, m.in. w branżach ubezpieczeniowej, energetycznej, telekomunikacyjnej czy medycznej. Wystarczy, że podczas logowania wskażą mojeID i klikną w logo swojego banku. System przekieruje ich do serwisu bankowego, gdzie zostaną poproszeni o podanie loginu i hasła do konta. Następnie użytkownik trafia do portalu docelowego, ale już jako uwierzytelniony i zalogowany. Co ważne, bank nie poznaje aktywności klienta poza swoim systemem, a administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Przeczytajcie także: mojeID przepustką do inwestowania z Generali

Banki, wdrażając mojeID, mogą to zrobić na dwa sposoby. W uproszczonej wersji ich klienci za pomocą dostarczanego przez KIR systemu będą mogli logować się do serwisów dostawców komercyjnych, a więc np. wspomnianych wyżej telekomów. Instytucje mogą jednak przeprowadzić też dodatkowe wdrożenie, integrując się z tzw. węzłem krajowym, czyli platformą dającą dostęp do stron urzędów państwowych. Na taką właśnie integrację zdecydowało się Credti Agricole, a wcześniej również BOŚ, BNP Paribas, PKO BP z Inteligo, Getin, Pekao, BPS, SGB i BS w Brodnicy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies