Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bank Nowy zamyka bankowość elektroniczną PBSBank24 i aplikację mobilną. Rezygnuje też z bankomatów biometrycznych

Od 4 lipca klienci Banku Nowego będą korzystać z nowego serwisu transakcyjnego: bankNOWY24

Bank Nowy zapowiedział wprowadzenie od 4 lipca istotnych zmian dla swoich klientów. Zrezygnuje z utrzymywania bankowości elektronicznej PBSBank24, z dotychczasowej aplikacji mobilnej oraz z bankowości biometrycznej. Wprowadzone zostaną również zmiany w regulaminach dotyczących prowadzenia kont.

Przeczytajcie także: Już dziś premiera Mapy polskiego fintechu 2022

Bank Nowy to instytucja, która powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. W październiku zeszłego roku większościowy pakiet udziałów w banku przejął Wielkopolski Bank Spółdzielczy, działający pod nazwą handlową neoBank. Wygląda na to, że teraz instytucja planuje się odciąć od dawnego PBS-u również od strony technologicznej. Bankowość elektroniczną PBSBank24, będącą spuścizną po dawnym banku spółdzielczym, zastąpi od 4 lipca nowy serwis transakcyjny: bankNOWY24. Klienci korzystający do tej pory z bankowości PBSBank24 będą mogli się zalogować do nowego systemu przy użyciu dotychczasowych loginów. Hasło z kodem do zalogowania dostaną zaś SMS-em.

Również od 4 lipca nie będzie już dostępna aplikacja mobilna PBSBank24 mobile. Instytucja zapowiada, że w najbliższej przyszłości zostanie udostępniona nowa wersja aplikacji.

Użytkownicy korzystający z tokena aplikacyjnego do autoryzacji operacji będą musieli się przyzwyczaić do nowej metody potwierdzania dyspozycji: kodów z wiadomości SMS. Proces zmiany metody autoryzacji będzie prowadzony już w czerwcu, o czym użytkownicy objęci migracją zostaną poinformowani, a 4 lipca autoryzacja tokenem zostanie całkowicie wycofana.

Przeczytajcie także: Ponad 11 mln klientów mobile only w I kw. 2022

Co ciekawe, Bank Nowy postanowił się również wycofać z bankowości biometrycznej. To technologia, którą jeszcze bank w Sanoku wprowadzał jako pierwszy w Polsce. Opiera się na weryfikacji tożsamości na podstawie układu naczyń krwionośnych w palcu klienta. Użytkownicy, którzy skorzystali z możliwości zapisania swojego wzorca biometrycznego, przykładając palec do czytnika mogą autoryzować wypłaty w bankomatach biometrycznych (w sieci bankomatów Banku Nowego), wypłaty gotówkowe oraz przelewy. Od 4 lipca usługa zostanie wyłączona.

Jak podaje instytucja, zmiany w zakresie świadczonych usług oraz nowe regulaminy zostały przyjęte w związku z planowanym długofalowym procesem modernizacji oferty Banku Nowego i mają docelowo zwiększyć jego konkurencyjność na rynku finansowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies