Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard
Już 7 czerwca odbędzie pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W jego trakcie zaprezentowana zostanie Mapa Polskiego Fintechu – najbardziej kompleksowe opracowanie na temat firm z branży fintech w Polsce. Mapa powstaje dzięki współpracy redakcji Cashless z fundacją Fintech Poland oraz firmą doradczą Accenture.
W trakcie Cashless Fintech Evening powered by Mastercard ogłoszeni zostaną także zdobywcy tytułu Fintech Roku oraz Fintech Future. Nominowanych (po pięć firm w każdej z dwóch kategorii) wybrano na podstawie danych zebranych podczas prac nad Mapą Polskiego Fintechu. Zwycięzców w głosowaniu wybierze powołana przez Cashless Kapituła. Wczoraj mogliście poznać pierwszą z firm nominowanych w kategorii Fintech Roku, spółkę Bacca. Dziś przedstawiam drugą, czyli firmę Kontomatik.
Do tytułu Fintech Roku nominowane są podmioty, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy dokonały największych postępów w rozwoju. Firma Kontomatik, która dziś większość swoich przychodów czerpie ze sprzedaży usług klientom instytucjonalnym, spełnia to kryterium. Obsługuje kilkaset firm w Europie i Ameryce Południowej, a właśnie wchodzi na rynki azjatyckie.
Większości z Was Kontomatik znany jest pewnie bardziej z nazwy Kontomierz. Od niedawna pod tą marką oferowana jest tylko jedna z usług firmy, czyli serwis dla klientów indywidualnych, dzięki któremu w jednym miejscu mogą zarządzać rachunkami prowadzonymi w różnych bankach. Pod marką Kontomatik zaś, która od niedawna jest także zarejestrowaną nazwą spółki, świadczone są usługi dla instytucji.
Najważniejszym elementem oferty Kontomatik jest analiza behawioralna klientów ubiegających się o pożyczki lub kredyty, dokonywana na podstawie danych o transakcjach na ich rachunkach osobistych. Dzięki temu w procesie wnioskowania o pieniądze klient zwykle nie musi przedstawiać zaświadczeń o zarobkach czy innych dokumentów, których gromadzenie nie należy do przyjemności i zajmuje dużo czasu. Jednocześnie doświadczenia instytucji korzystających z tego rozwiązania wskazują, że jest ono o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjna analiza zdolności kredytowej wykonywana przez pracownika. Po prostu kredyty udzielane przy wykorzystaniu analizy behawioralnej Kontomatik są lepiej spłacane niż te, przy których wiodącą rolę w procesie udzielania odgrywał człowiek.
Jak już wspomniałem, o tym, kto zdobył tytuł Fintech Roku, dowiecie się 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także firmy: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, operator serwisu Bancovo, Braintri oraz Efigence. Prezentacja kolejnego nominowanego do tytułu Fintech Roku już jutro.