Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
BZ WBK wydał już 11 tys. kart bankomatowych

Większość trafiła do osób, które wcześniej nie korzystały z kart bankowych

To może być dość zaskakująca statystyka. Choćby ze względu na to, że BZ WBK w krótkim czasie udało się wydać aż 11 tys. kart bankomatowych. Gdy wprowadzał je do oferty pod koniec lipca, wydawało mi się, że to tylko element rozgrywki z organizacjami płatniczymi, z którymi walczy o podwyższenie prowizji od wypłat z bankomatów realizowanych dla klientów innych banków. I że wyda na pokaz najwyżej kilkaset sztuk tych kart.

Przeczytajcie także: Ogromny wzrost liczby transakcji kartami w internecie

Okazało się jednak, że karta bankomatowa wciąż może liczyć na spore grono użytkowników. I wciąż może pełnić pewną ważną rolę na rynku, a mianowicie przekonać do korzystania z kart tych, którzy dotąd się przed tym bronili. BZ WBK dowodzi, że 60 proc. klientów, którzy wyrobili sobie kartę bankomatową, to osoby dla których jest to pierwsza karta w życiu.

To ważna informacja, bo zwykle jest tak, że zanim klient zacznie aktywnie korzystać z karty w sklepach czy w internecie, najpierw zaczyna się z nią zaprzyjaźniać wyciągając gotówkę z bankomatu. Jeżeli więc BZ WBK udało się namówić kilka tysięcy osób na korzystanie z karty bankomatowej, może mieć nadzieję, że w przyszłości ludzie ci przyjdą do niego także po inne produkty.

Przeczytajcie także: Śląski będzie dostarczać terminale

Sukces karty bankomatowej uprawnia też do jeszcze innego, szerszego wniosku, który do serca powinni sobie wziąć wszyscy bankowcy. Być może ich oferta, choć w polskich warunkach całkiem szeroka, nie odpowiada w pełni na oczekiwania klientów. Może wyobrażenia bankowców co do potrzeb klientów rozjechały się z rzeczywistością? Przypadek BZ WBK pokazuje, że jeszcze do niedawna kilka tysięcy klientów nie znajdowało na rynku odpowiedniej dla siebie oferty, choć na korzystanie z usług banku byli otwarci.

Karty bankomatowe z bankowości komercyjnej zostały wycofane w zasadzie kilkanaście lat temu, kiedy na szerszą skalę upowszechniły się debetowe karty płatnicze MasterCarda i Visy. Wciąż są dostępne w ofercie wielu banków spółdzielczych. Ze statystyk NBP wynika, że na koniec II kw. w portfelach klientów było ponad 173 tys. kart bankomatowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies