Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Inkart – czy tak będzie nazywać się polska karta?

Krajowa Izba Rozliczeniowa w I kw. przyszłego roku planuje uruchomić System Płatności Kartowych o nazwie Inkart

Z informacji uzyskanych w biurze prasowym KIR wynika, że system umożliwiający rozliczanie krajowych transakcji kartowych, jest po stronie KIR gotowy do produkcyjnego wdrożenia. – Nowy system będzie funkcjonował pod nazwą Inkart. Termin podpisania umów, harmonogram wdrożeń oraz szczegółowy zakres usług, które będą świadczone przez KIR w oparciu o niego, jest w trakcie uzgodnień z pierwszymi uczestnikami – powiedziała mi Anna Olszewska, rzecznik KIR.

Dodała, że mając na uwadze obecny stan rozmów biznesowych oraz status procesów wdrożeniowych prowadzonych z zainteresowanymi wydawcami kart i agentami rozliczeniowymi, produkcyjne uruchomienie systemu przewidywane jest w pierwszym kwartale 2016 roku.

Przeczytajcie także: Wiśniewski: polska karta miała więcej szans w latach 90-tych. Nie teraz...

Uruchomienie SPK nie oznacza, że tego samego dnia wystartuje polska karta płatnicza. System oferowany przez KIR będzie służył jedynie do rozliczeń transakcji kartami wydawanymi dziś przez banki, a więc tych z logo MasterCarda i Visy. Czy w przyszłości Inkart będzie także rozliczał płatności polską kartą, być może o tej samej nazwie? Tego na razie nie wiem, ale za tym, że jest to coraz bardziej prawdopodobne, przemawia coraz więcej. Napisałem niedawno, że po powołaniu Tadeusza Kościńskiego z BZ WBK na wiceministra rozwoju odpowiedzialnego za projekt polskiej karty już 12 banków jest tym zainteresowanych.

Gotowość do wdrożenia systemu Inkart przedstawiciele KIR przekazali bankowcom w miniony wtorek, podczas zorganizowanego w tym celu półoficjalnego spotkania. Brali w nim udział m.in. przedstawiciele banków oraz agentów rozliczeniowych.

Przeczytajcie także: Kolejne banki za polską kartą

Na razie nie wiem, z jakimi bankami KIR prowadzi rozmowy na temat wejścia do Inkartu. Wiadomo natomiast, że wcześniej był tym zainteresowany m.in. BZ WBK.

Z ciekawostek warto odnotować, że w sieci adres inkart.pl jest zajęty przez firmę zajmującą się regeneracją kartridży do drukarek. KIR będzie musiała poszukać innej domeny, jeżeli zechce stworzyć stronę internetową z informacjami o swoim systemie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies