Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Trzy nowe MIP-y w rejestrze KNF-u. W październiku przybyło ich prawie tyle co przez pierwsze dziewięć miesięcy roku

Od początku roku na listę małych instytucji płatniczych zostały wpisane 34 podmioty, z czego 15 w październiku

Do rejestru małych instytucji płatniczych w ostatnim czasie trafiły trzy nowe podmioty. Wczoraj na liście KNF-u znalazło się Versum, a wcześniej również Coins Gate i Smartech Solutions.

Versum to firma dostarczająca oprogramowanie dla fryzjerów i kosmetyczek do zarządzania salonem, umożliwiające m.in. rezerwacje online czy dostęp do różnych form płatności poprzez system Moment Pay. Z kolei Coins Gate to funkcjonująca od roku spółka z Dąbrowy Górniczej, o nazwie łudząco podobnej do litewskiego fintechu CoinGate, specjalizującego się w obsłudze płatności kryptowalutami. Polski MIP oferuje m.in. doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Deklaruje też działalność związaną z oprogramowaniem i technologiami informatycznymi, a także finansową działalność usługową.

Przeczytajcie także: Metalowa karta od PKO

Z kolei Smartech Solutions, widniejący w KRS-ie od 2017 r., wśród przedmiotów swojej aktywności ma działalność związaną z oprogramowaniem i technologiami informatycznymi oraz pośrednictwo pieniężne.

Tym samym aktywnych MIP-ów na liście prowadzonej przez KNF jest już 78. Warto zwrócić uwagę, że od początku roku wpis do rejestru uzyskały 34 podmioty, z czego w samym październiku aż 15. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o sześciu nowych firmach, którym udało się uzyskać status małej instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Test usługi Allegro Pay

MIP to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych bez ubiegania się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Dzięki temu mają oni okazję przetestować swoje siły na regulowanym i nadzorowanym rynku finansowym. KNF zaznacza, że rozwiązanie to ma charakter piaskownicy regulacyjnej i w związku z tym zachęca do korzystania z niego przede wszystkim fintechy. MIP może działać tylko na terytorium Polski, a jego obroty nie mogą przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies