Partnerzy główni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bolt wyprzedził Ubera – jego wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej ma już certyfikat Głównego Urzędu Miar

Nowa kasa wirtualna to wynik współpracy firmy Novitus i platformy Bolt

Bolt informuje, że stworzona na jego potrzeby eKasa zyskała certyfikat Głównego Urzędu Miar. To wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej, która powstała we współpracy Novitusa i platformy Bolt. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy Bolta bez konieczności wyposażania swoich samochodów w taksometry i fizyczne kasy fiskalne spełnią wymogi znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym, która wchodzi w życie z początkiem 2021 r.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie na Cashless Pay 2020 i wygrajcie iPhone'a

Kierowcy Bolta pobiorą aplikację eKasa na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Firma zapewnia, że rozwiązanie jest bezpieczne i łatwe w obsłudze – wystarczy, że kierowca uruchomi apkę na swoim telefonie w trakcie przejazdu. Po zrealizowanym kursie aplikacja prześle e-paragon na adres mailowy klienta, a jego kopię przekaże do Ministerstwa Finansów. Opłata za użytkowanie kasy będzie naliczana tylko w tych tygodniach, kiedy kierowca jeździł dla Bolta, i – jak zaznacza przewoźnik – będzie to kwota symboliczna.

W pracach nad wirtualną kasą fiskalną Bolt wyprzedził Ubera, który – jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl – na początku grudnia poinformował o rozpoczęciu testów swojego rozwiązania, przygotowywanego wspólnie z firmą Elzab. Zainteresowanie branży transportowej kasami wirtualnymi to pokłosie nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, zgodnie z którą kierowcy wykorzystujący aplikacje takie jak Uber czy Bolt muszą mieć licencję taxi, odpowiednio oznakowany pojazd, a także posiadać taksometr oraz kasę fiskalną. Ten ostatni wymóg może zostać spełniony przez takie rozwiązanie jak wprowadzona właśnie przez Bolta eKasa, co może być dużym udogodnieniem dla kierowców.

Przeczytajcie także: Lotos wprowadza płatności mobilne

Stosowanie kas wirtualnych jest obecnie dozwolone nie tylko w branży transportowej, ale też gastronomicznej i hotelarskiej. Mając na uwadze potrzeby tych sektorów, kolejne firmy pracują nad swoimi rozwiązaniami tego typu. Niedawno firma iPOS pochwaliła się stworzeniem wirtualnej kasy na terminal płatniczy. O homologację swojego oprogramowania stara się też spółka Wirtualne Kasy Fiskalne. Jej kasa ma być połączona z soft POS-em Viva Wallet.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies