PZU poszukuje firm specjalizujących się w zaawansowanej analityce, cyfryzacji, nowych interakcjach z klientami oraz nowoczesnych relacjach pracowniczych
PZU zaprasza do współpracy startupy technologiczne w ramach swojego programu PZU Ready for Startups. Poszukuje firm działających w czterech obszarach: zaawansowanej analityki, cyfryzacji, nowych interakcji z klientami oraz nowoczesnych relacji pracowniczych.
Przy okazji ubezpieczyciel podsumował trzy lata działania w swoich strukturach Laboratorium Innowacji. Jak podano w raporcie, w tym czasie zespół PZU przeanalizował 5 tys. projektów i pomysłów. Zrealizowano ponad 40 pilotaży, a ponad 25 projektów przeszło do fazy wdrożeniowej. Firma chwali się również wysokim, bo przekraczającym 60 proc., odsetkiem projektów, które kończą się sukcesem.
Wśród tych szczególnie udanych wskazuje m.in. PZU GO, zrealizowane we współpracy z Telematics Technologies, prowadzony z Tractable projekt dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji przy wycenie szkód komunikacyjnych, czy dostarczone przez Sidly opaski życia, czyli małe urządzenia do noszenia na ręce, które monitorują na bieżąco puls pacjenta i sprawdzają poziom tlenu we krwi.
Wydaje się, że ten ostatni obszar – dotyczący zdrowia – będzie w najbliższym czasie odgrywał niemałą rolę w działaniach PZU. Firma wskazała go jako jeden z kluczowych w swojej nowej strategii. I można się spodziewać, że z zaciekawieniem będzie się również przyglądać startupom skupiającym się na ochronie zdrowia. Świadczy o tym chociażby tematyka ostatniego Insurtech Day Powered by PZU. Podczas tego wydarzenia młode firmy technologiczne z różnych krajów zaprezentowały swoje rozwiązania z obszaru opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem osób w starszym wieku.
Wśród ciekawych, zaprezentowanych wczoraj pomysłów wskazać można np. aplikację FibriCheck, która pozwala wykryć ukryte zaburzenia rytmu serca, na podstawie prostego pomiaru polegającego na przyłożeniu palca do kamery smartfona. Również w obszarze diagnostyki działa startup OutSense, który opracował małe urządzenie, zawieszane na standardowej muszli klozetowej, umożliwiające dokładną analizę i diagnozowanie moczu i stolca, bez konieczności oddawania próbek do laboratorium.
Z kolei Dacadoo dostarcza platformę zbierającą dane z urządzeń typu wearables i angażującą klientów w dbanie o zdrowy styl życia. Swoje oprogramowanie udostępnia ubezpieczycielom, którzy mogą np. dodać taki moduł do swojej aplikacji. Dodatkowo udostępnia mechanizmy oceny ryzyka obliczające na bieżąco względne ryzyko śmiertelności i zachorowania. Zaś Positive AAL to polski projekt, w ramach którego tworzona jest internetowa społeczność edukacyjna, łącząca starsze osoby. Seniorzy mogą za jej pomocą nawiązywać relacje, brać udział w webinariach i kursach, m.in. dotyczących korzystania z rozwiązań technologicznych, a także rozwiązywać testy kontrolujące ich sprawność psychiczną.