Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Karta dużej rodziny trafi do mObywatela. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o KDR

Obecnie aby przechowywać KDR w telefonie, trzeba pobrać osobną aplikację, a także złożyć odpowiedni wniosek i wnieść opłatę

Do aplikacji mObywatel ma trafić nowy dokument. Uchwalona wczoraj przez Sejm nowelizacja Ustawy o Karcie Dużej Rodziny przewiduje możliwość wyświetlania elektronicznej wersji tej karty w rządowej apce.

Przeczytajcie także: Aplikacja SGB ułatwi rejestrację na szczepienie

Obecnie członkowie dużych rodzin, którzy chcą przechowywać swoją kartę w telefonie, muszą złożyć osobny wniosek i wnieść opłatę. Co więcej, muszą w tym celu pobrać dodatkową aplikację – mKDR. Nowela zakłada zaś, że elektroniczną wersję KDR będzie można wyświetlać po prostu w mObywatelu. Kartę będzie mogła pobrać do rządowej apki każda uprawniona osoba mająca PESEL i dowód osobisty lub mLegitymację (w przypadku dzieci).

Wprowadzanie kolejnych usług do mObywatela sprawia, że aplikacja staje się coraz bardziej przydatna. Już teraz można za jej pomocą potwierdzać tożsamość, a także przechowywać m.in. informacje o prawie jazdy, dowodzie rejestracyjnym samochodu, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Narzędzie pozwala również pobierać elektroniczne recepty, a od niedawna również przechowywać Małopolską Kartę Aglomeracyjną – narzędzie umożliwiające płatności za przejazdy komunikacją miejską w Krakowie i województwie małopolskim.

Przeczytajcie także: Zen wprowadza przelewy na numer telefonu

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o wprowadzeniu ważnych zmian w mObywatelu. W najnowszej wersji aplikacji usługa mTożsamość została zastąpiona nową funkcją nazwaną tak jak cała aplikacja, czyli mObywatel. Wraz ze zmianą nazwy zmodyfikowano również zakres wyświetlanych w niej danych osobowych – można tam znaleźć obecnie więcej informacji, ale duża część z nich jest na pierwszy rzut oka ukryta. Takie rozwiązanie ma lepiej chronić dane użytkownika podczas potwierdzania tożsamości w kontaktach np. z osobami kontrolującymi, a jednocześnie dawać dostęp do większej liczby usług – ze względu na szerszy zakres informacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies