Nowa generacja aplikacji CompanyMobile kierowana jest do klientów korporacyjnych mBanku
mBank pochwalił się nową wersją aplikacji CompanyMobile, z której korzystają klienci biznesowi tej instytucji. Oprogramowanie ma się wyróżniać zbudowanym od zera przejrzystym interfejsem oraz intuicyjną nawigacją. Firma podkreśla, że w zaktualizowanej apce oprócz najbardziej popularnych funkcji do codziennego zarządzania finansami użytkownik znajdzie też dodatkowe rozwiązania, takie jak wirtualny asystent wspierający codzienną pracę w systemie czy obsługa służbowych kart płatniczych.
Jak przekonuje mBank, klienci MSP i korporacyjni dostrzegą zmiany już na etapie logowania, które odbywa się na podstawie PIN-u lub biometrii. Po zalogowaniu na głównym pulpicie użytkownik znajdzie najważniejsze informacje i funkcje, a asystent zadań przypomni o zleceniach, które czekają na potwierdzenie (można je zautoryzować za pomocą apki).
Widoczna na ekranie głównym lista rachunków klienta pozwala łatwo sprawdzić ich szczegóły, historię transakcji na poszczególnych kontach, a także umożliwia udostępnienie rachunku kontrahentowi. Na pulpicie głównym znajdą się też informacje o służbowej karcie płatniczej.
W dolnym menu umieszczono zaś ikony Finanse, Zlecenia i Fx. Kliknięcie na ikonę Finanse przekierowuje do zakładki z pełną historią transakcji, którą można przeszukiwać, wykorzystując do tego zaawansowaną wyszukiwarkę i filtry. W zakładce Zlecenia klient może sprawdzić wszystkie przelewy, także te będące w przygotowaniu, które zostały odpowiednio pogrupowane, by ułatwić przeglądanie ich. Z kolei po kliknięciu na ikonę Fx użytkownik trafi do modułu wymiany walut, gdzie będzie mógł sprawdzić aktualne kursy, sprzedać lub kupić waluty.
W zależności od ustawień użytkownika aktualizacja pobierze się automatycznie lub można ją samodzielnie ściągnąć ze sklepów Google Play i App Store. Narzędzie zostało zbudowane we współpracy z mServices, spółką z grupy mBanku. mBank jest jednym z kilku banków na polskim rynku, oferujących aplikację dla klientów korpo. Inne to np. Pekao, ING czy PKO BP.